Istniejące kondygnacje domu dwupiętrowego należy w jakiś sposób połączyć. Najczęściej wykorzystuje się do tego celu schody.

Po wybudowaniu domu pozostaje jedna z atrakcyjniejszych kwestii, a mianowicie jego zaaranżowanie. W tym przypadku warto kierować się przede wszystkim swoimi własnymi potrzebami. Chodzi o takie zaaranżowanie wnętrz byśmy się w nich czuli swobodnie i komfortowo. Jednym z elementów aranżacji są schody. Co mamy pod tym względem do wyboru?

Schody

Autor: Brian Moloney
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście istotne jest to, by zrobić wcześniej rozeznanie i sporządzić sobie projekt, co, gdzie ma zostać ulokowane. Rzecz jasna więcej pracy będziemy mieć w przypadku zaaranżowania domu dwupiętrowego. Dwie kondygnacje muszą zostać w jakiś sposób połączone. Najczęściej wykorzystuje się do tego celu schody. Do wyboru mamy rozmaite ich rodzaje: między innymi schody jesionowe (), wyprodukowane z metalu, wykonane z drewna, czy z kamienia.

Nowsze aranżacje uwzględniają również bardziej nowatorskie rozwiązania, jak chociażby schody szklane, które pięknie wyglądają w domach rodzinnych. Należy je jednakże właściwie zabezpieczyć, aby ograniczyć ryzyko pośliźnięć i nieprzewidzianych wypadków. Każdy producent schodów drewnianych udostępnia zwykle szczegółowe informacje na temat materiału z jakiego produkuje się schody i sposobów ich skutecznego zabezpieczenia.

Schody w domu mogą wyraźnie wpłynąć na jego aranżację. Nie tylko ze względu na kolorystykę, ale także ze względu na finezyjne ukształtowanie. Coraz częściej bowiem wykorzystuje się ciekawe konstrukcje schodów, które dzięki temu urozmaicają wystrój wnętrz. Ciekawie zawijane, w kształcie ślimaka, geometryczne, nieregularne – dobieramy je pod kątem wybranego stylu aranżacji wnętrz. W wielu przypadkach możemy je wykorzystać również jako przeważający akcent wewnątrz budynku.

Stworzyliśmy dla Ciebie następne zajmujące wiadomości na ciekawiący Cię dział. Przejdź do nowego artykułu oraz czytaj wpis audyty energetyczne.

Oczywiście schody to nie jedyny element jaki należy brać pod uwagę podczas urządzania wnętrz, jednak dość ważny, tym bardziej, że służą na ogół przez długie lata. Rzecz jasna, jeśli nie mamy pomysłu na to jak ma wyglądać wystrój najlepiej poradzić się specjalisty, który dobierze za nas wszystkie najważniejsze parametry i pomoże zaaranżować funkcjonalne, oryginalne wnętrze abyśmy się w nim dobrze czuli. Warto zapoznać się również z różnymi projektami schodów w domu, występującymi na wielu portalach poświęconych temu zagadnieniu. Czytaj też