Znajdź wymarzone lampy które będą dobre do Twojego domu?

Od czasu gdy Tomasz Edison opatentował żarówkę nieodłącznym elementem wyposażenia naszych mieszkań i domów zostały lampy. Przez ubiegłe lata pojawiły się coraz to nowe wzory i modele, lecz ich funkcjonalność bez przerwy będzie dokładnie taka sama, to znaczy oświetlenie pomieszczeń. Dzisiaj lampy są również ozdobnym elementem, dobieranym do wnętrza i charakteru domu, z tego też powodu styliści bez przerwy wymyślają coraz to nowe linie wzornicze i serie.

lampy sufitowe

Autor: Marta Diarra
Źródło: http://www.flickr.com
Do najbardziej popularnego rodzaju lamp zalicza się lampy sufitowe. Jak ich nazwa wskazuje, wiesza się je najczęściej przy sufitach. Zobaczyć je można w zasadzie we wszystkich pomieszczeniach, salony, kuchnie i łazienki to główne miejsca, gdzie się je montuje. Najczęściej stanowią główne źródło oświetlenia, z tego też powodu czasami są wyposażone w kilka żarówka, sterowanych dwu-pozycyjnym wyłącznikiem. W zależności od oczekiwań można włączyć jedynie połowę lampy, lub otoczaki białe jeżeli ktoś chciał mieć będzie trochę jaśniej, wszystkie żarówki. Sufitowe lampy mają największą ilość wzorów i modeli, z tego powodu że są one najbardziej popularnym typem lamp.

Jeszcze do niedawna wnętrza meblowano tak, że montowało się lampę u sufitu i po sprawie. Dzisiaj często stosuje się trochę bardziej różnorodne oświetlenie. Lampa na górze traktowana jest jako główne źródło światła, ale do tego w pomieszczeniach umieszcza się dodatkowe lampy. Bardzo dobrze będą się nadawać do tego przykładowo lampy stolowe. Jeżeli montuje się je przykładowo w pokojach, to idealnie będą się sprawdzać w sytuacji, gdy będzie potrzebne delikatne, dyskretne oświetlenie. Górne światło oświetla całość pomieszczenia, za to lampa ścienna może jedynie niewielki jego fragment, przez co jest świetnym uzupełnieniem lamp sufitowych. Jeżeli ktoś spędza wieczory pracując czy ucząc się przy biurkach, to koniecznym wyposażeniem dla niego będą lampy stołowe. Mają one nieduże wymiary i regulowane położenie, dzięki czemu świetnie je można ustawić do miejsca, gdzie się pracuje. Jednak oświetlenie znaleźć można nie tylko w domu, dobrym przykładem na to mogą być lampy scienne (oświetlenie w dobrej cenie warto zajrzeć służące do oświetlenia drogi przed tym właśnie pojazdem.