Podpowiadamy jaki dom najlepiej wybudować

Marzenie o rodzinnym domu często pryska zgniecione myślą o czasie budowy.

Rozwój koncepcji oraz technologii umożliwia teraz coraz więcej. Dom można wybudować nawet w kilka tygodni.

domy aktywne

Autor: VELUX Polska
Źródło: VELUX Polska

Oprócz standardowych i zimnych brył ceglanych coraz mnóstwo ludzi stawia z drewna. Coraz popularniejsze są rzeczywiście niewielkie domy parterowe bez poddasza (jak domy.projektoskop.pl/domy-8721.htm), mogące pojawić na działce w kilka tygodni. To domy z bali stawia się tak szybko. W tym samym stopniu interesujące są domy szkieletowe drewniane. Mniej więcej 6 miesięcy od rozpoczęcia budowy już można zacząć przeprowadzkę do wymarzonego domu.

Przewaga drewna

Moda sprawiła, że domy z drewna przegrały z ceglanymi. Obecnie spokojnie wraca się do wypartych metod. Wszystkie budulce mają rzeczywiście swoje wady i zalety. Drewno zdecydowanie jest wyjątkowym budulcem i z całą pewnością energooszczędnym. Trzyma ciepło i nie wychładza się tak jak standardowy dom.

Domy szkieletowe i z bali

Domy budowane z bali najczęściej kojarzą się z letniskowymi miejscami odpoczynku albo góralskimi chatkami. Całoroczny domek może być zdecydowanie zaplanowany w każdym stylu, a jeżeli ściany z drewna kojarzą się mieszkańcom z myśliwską chatką, mogą przykryć je płytami kartonowo-gipsowymi. Można wybrać plan i zwrócić się do firmy zajmującej się taką techniką budowlaną. Ciekawe, że konkurencyjni są Litwini, którzy niezwykle często wznoszą w naszym kraju drewniane domy.

Domy energooszczędne i pasywne to przyszłość polskiego budownictwa

Autor: OknoPlus
Źródło: OknoPlus

Domy szkieletowe zbudowane są z przygotowanych drewnianych elementów, właściwie izolowanych, z najwyższej jakości drzewa. Na zewnątrz nie różnią się od standardowych murowanych domów. Ta technika budowlana to nie tylko niewielkie domki jednorodzinne, ale również takie projekty bliźniaków na projektoskop.pl i domów wielomieszkaniowych – nawet trzypiętrowych.

Oczywiście wybór to sprawa budującego, dwie technologie są zbliżone do siebie. Miłośnicy domów z bali zwykle decydują się na przytulne i trochę bajkowe chatki. W dodatku cena przestronnego domu jest dużo niższa niż koszt mieszkania w centrum Polski.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Wejdź w poniższy link i pod nim jest autorska strona www z następnymi treściami na ten wątek.

Szkieletowe budownictwo nie zmusza do wiązania się z z konkretnym stylem i zwiększa znacznie możliwości.