Sprzęt ciężki i w jaki sposób go znaleźć? – Pracownicy i operatorzy, czyli jak korzystnie wynająć żuraw?

Budowa, nieoczekiwany wielkogabarytowy transport, usterka techniczna, rozszerzenie usług o nowe branże, bywają sytuacje, w których niejedna przedsiębiorstwo korzysta z wypożyczenia ciężkiego sprzętu. Czasami wystarczający jest jeden samochód, lecz bywają i sytuacje, kiedy do działania musi ruszyć cała ekipa zleceniobiorcy. Jak skutecznie i tanio znaleźć solidnego podwykonawcę?

dźwig

Autor: Alexandre Prévot
Źródło: http://www.flickr.com
Usługi wykonywane ciężkimi maszynami nie należą do rzadkości, szczególnie w wielkich miastach lub miejscach wysokiego rozładunku.

Jeśli zaintrygował Cię nasz artykuł, to pragniemy zwrócić Twoja uwagę na to, że pod następnym linkiem oczekuje na Ciebie ciekawe zagadnienie.

Obecnie, głównie dzięki środkom z Unii Europejskiej rozwija się budownictwo, kolejne firmy wygrywają przetargi na budowę dróg, mostów, obwodnic i budynków publicznych. Wszystkie te prace wymagają użycia ciężkiego sprzętu. Potrzeby bywają wielorakie czasem wystarczą małe dźwigi, a czasem wielkie ciężarówki. Rozpatrzmy przypadek, gdy danemu przedsiębiorcy potrzebne są mechaniczne dźwigary, czyli dźwigi – wynajem małych dźwigów – Najistotniejszą rzeczą dla działacza jest posiadanie bazy ewentualnych podwykonawców, firm, które chętnie użyczą swojego sprzętu w najbardziej ważkim momencie. Taką bazę buduje się latami, jednak w dobie globalnej wioski, wystarczy sprytny pracownik, choćby działu zaopatrzenia, który skontaktuje się z ewentualnym przyszłym partnerem biznesowym.

Wynajem ciężkiego sprzętu, a w szczególności wynajem dźwigu, jest na tyle bardziej skomplikowane, iż wymaga pracy sprzętu, niekiedy i przez dłuższy okres czasu. Każdy przedsiębiorca budowlany musi mieć niestety wliczoną opcję przestojów, a to z powodu na złe warunki atmosferyczne, a to na problemy z pieniędzmi.

Nie czekaj: przejdź do serwisu producent regałów, żeby otrzymać ciekawe fakty na prezentowany w wpisie zagadnienie. Czekamy na twą recenzję!

W takich sytuacjach bardziej poręczne są małe dźwigi, jednak czasami warunki wymagają zastosowania potężnych, a więc o wiele droższych żurawi. Firmy proponujące ofertę wynajmu dźwigów najczęściej dowożą sprzęt do punktu we własnym zakresie. Przy podpisywaniu umowy należy pamiętać o ujęciu w niej bardzo szerokiego okresu wynajmu maszyny, tak by nie trzeba było jej w krótkim czasie przedłużać.

Trzeba także sprawdzić wiarygodność firmy oraz kontrole techniczne sprzętu. Ważna jest też osoba do obsługi tego sprzętu. Niekiedy firmy proponują własnych pracowników, którzy dobrze znają maszyny. Jednak tańsze jest posiadanie w firmie osoby, która ma uprawnienia do obsługi dźwigu. Można tez nająć kogoś z zewnątrz, ale będącego w pobliżu projektu, aby obniżyć koszty dojazdu. Nie należy zapominać o bezpieczeństwie. Działanie na wysokości wymaga tak przestrzegania przepisów BHP, ale i wzmożonej ostrożności. Jeśli właściciel firmy zdecyduje się na pracownika z zewnątrz powinien go, przynajmniej na początku, z uwagą obserwować. Jeśli chodzi o cenę to wiele zależy od czasu wynajmu, ważny jest też jednak kontakt z partnerem biznesowym. Jeśli jest lub będzie to długoletnia, sprawdzona współpraca wycena na pewno się zmniejszy. W biznesie, jak w życiu – liczy się zaufanie.

urządzenie dźwigowe

Autor: Kitmondo Marketplace
Źródło: http://www.flickr.com
Wynajem sprzętu to ciekawa możliwość dla firm, które nie posiadają lub posiadają w ograniczonym zakresie własny sprzęt. Obecnie na rynku działają przedsiębiorstwa trudniące się w głównie wynajmem ciężkich maszyn. Siedziby mają najczęściej w okolicach dużych miast, zatem dojazd do nich nie powinien stanowić problemu.