W jaki sposób zaaranżować małą łazienkę

Aranżacja niedużej toalety w ergonomiczny sposób, bez rezygnacji z wszelkich udogodnień może być nie lada wyzwaniem. Istnieje wiele strategii, przy zastosowaniu jakich mała toaleta będzie wywoływać odczucie obszernej a równocześnie nie zabraknie w niej koniecznego wyposażenia.

wanna w łazience

Autor: RAVAK
Źródło: RAVAK

Dwa w jednym – wanna plus natrysk. Kapitalna opcja, kiedy nie możemy pozwolić sobie na wygospodarowanie powierzchni dla dwu łazienek w mieszkaniu, a chcemy mieć i jedno i drugie. Dzięki temu rozwiązaniu, w jednej małej toalecie mamy do dyspozycji rozmaite możliwości kąpieli zostawiając przy tym dostatecznie wiele miejsca dla pozostałego oprzyrządowania. Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje wanien prysznicowych, i na pewno do każdego typu toalety odnajdziemy coś odpowiedniego. W zależności od układu naszej umywalni musimy dobrać właściwy brodzik Sanplast. Kliknij tutaj: polecane brodziki Sanplast. O ile nasza łazienka ma kształt prostokąta, stosowny będzie brodzik prostokątny.

Następna sprawa to stosowne meble łazienkowe. Nie powinno być ich za wiele, tylko tyle żeby ukryć koniecznie drobiazgi. Im mniej kosmetyków oraz drobnych obiektów na widoku, tym umywalnia bardziej przestronna oraz uporządkowana. Świetnym podejściem będzie np. umieszczenie przestronnych szuflad na kosmetyki, grzebienie oraz suszarkę wprost pod umywalką. Trafionym projektem będzie również „niezauważalna” szafka za zwierciadłem lub szafeczka nad zabudową stelaża WC. Zaistniały w taki sposób schowek na ścierki czy papier toaletowy możemy sprytnie zakamuflować, obudowując stelaż podtynkowy WC takim samym materiałem, z jakiego zrobione są przody szafek.

Podobny intrygujący artykuł umieszczony jest tu, zatem odwiedź witrynę wiertarka wielowrzecionowa i sprawdź, jakie treści tam znajdziesz. One też Cię zainteresują.

Fototapety a także zwierciadła pomogą w optycznym zwiększeniu przestrzeni, tak samo jak zimne odcienie na ścianach i chłodne oświetlenie, jakie sprawią, że toaleta będzie wydawać się czystsza jak też większa.

kabina prysznicowa

Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: http://echopr.pl/PRASA/TWINS_marki_KOLO_3.jpg

W przypadku bardzo małych, wąskich przestrzeni kapitalnym wyborem będzie wykorzystanie kabiny natryskowej, dla jakiej znalezienie odpowiedniego miejsca jest znacznie prostsze aniżeli w przypadku wanny. Sprawdź koniecznie brodziki prostokątne. Nadto w małych umywalniach częstokroć odchodzi się od brodzików, na korzyść odwodnień liniowych, które doskonale „wtopione” w powierzchnię podłogi (Pryczynicz – deska dębowa dwuwarstwowa) pozwalają zyskać ponadprogramowe centymetry w toalecie.