O dwóch najważniejszych elementach wnętrza w każdej łazience – wybieramy umywalkę oraz wannę

Na szczęście dawno przeminęły czasy, kiedy umywalki i wanny nie różniły się kształtem pomiędzy sobą. Co współcześnie proponują nam dystrybutorzy?

Umywalnie obecne w specjalistycznych marketach są podłużne lub okrągłe, przypominają kształtem miskę albo nawet…lejek. Umywalnie mogą być także nad- lub podblatowe, podwieszane, wykonane ze szkła, z ceramiki albo z kamienia. Odróżniają się także kosztem. Najtańsze modele kupimy już za 400 zł, a za najdroższe zapłacimy nawet do 10 000 zł. Jaki zatem rodzaj wybrać z tak atrakcyjnej oferty? Klasyczne, białe umywalnie z ceramiki będą świetnie pasowały do prostej łazienki. Jeżeli jednak preferujemypewną dozę ekstrawagancji, możemy wybrać na przykład czarną szklaną umywalkę. W niewielkiej łazience najlepiej zamontować umywalkę o ok. 40 cm szerokości. Rewelacyjnie wypadną także modele narożne lub takie, pod którymi możemy zamieścić półki na środki higieniczne – umożliwi to zaoszczędzić odrobinę przestrzeni. Do większej łazienki możemy wybrać elegancką umywalnię nablatową. Bez względu na to, jaki rodzaj wybieramy, w naszych sklepach bez trudu znajdziemy coś dla siebie. Dekorowanie wnętrz w łazienkach.

wanna

Autor: Uetliberg
Źródło: http://www.flickr.com

Przykładowo hiszpańskie umywalki Bathco, cieszące się międzynarodowym uznaniem, sprzedawane są w supermarketach stacjonarnych, jak i na stronach internetowych, produkowane są w aż 300 rodzajach! Spośród umywalni wpuszczanych, nablatowych, podblatowych, półblatowych, klasycznych i meblowych natrafimy na coś odpowiedniego do każdej łazienki – niewielkiej i dużej, o tradycyjnym lub (monitoring Gdańsk i Gdynia – zobacz więcej) modernistycznym designie. Ponadto, umywalki Bathco dostępne są w popularnych rozmiarach – małym, średnim lub (instalacje alarmowe – więcej) dużym. Nie bez powodu mówimy jednakże, że w łazience umywalnia jest druga. Wanna czy prysznic – co wybrać?

Najistotniejszym elementem wyposażenia pozostaje oczywiście wanna. Chociaż w wielu mieszkaniach wypierana przez kabiny natryskowe, stale ma swoich zwolenników. Dostępne obecnie na rynku modele czasem wzbogacone są o funkcję masażu lub uchwyty ułatwiające wstawanie. Nowoczesna wanna nie służy wyłącznie kąpieli, to również miejsce relaksu, wytchnienia po ciężkim dniu. Koszt takiego domowego Spa rozpoczyna się od ok. 800 zł.