Jaki wybrać generator prądu? Który będzie idealny dla naszych potrzeb?

Gdy mamy własny dom jednorodzinny lub chociażby dom letniskowy, to musimy liczyć się z tym, iż czasem zabraknie w nim prądu. Dobrze jest więc przemyśleć zakup niewielkiego generatora prądu. Na co trzeba zwrócić uwagę zanim dokonamy zakupu?

przemysłowy agregat prądotwórczy
Nim kupimy generator prądu, musimy odpowiedzieć sobie na istotne pytania. Po pierwsze czy nasz agregat prądotwórczy powinien być jednofazowy czy trójfazowy? To ważne, jakie urządzenia chcielibyśmy nim zasilać. Jakiego typu powinien być rodzaj odbieranej mocy? Odbiorniki prądu możemy podzielić wedle rodzaju odbieranej mocy – na odbiorniki rezystancyjne, czyli jest to sprzęt AGD i RTV, ale również oświetlenie i ogrzewanie (odwierty wrocław) elektryczne, na odbiornik indukcyjne, to znaczy silniki elektryczne oraz elektronarzędzia.

Zobacz, na tej stronie jest naprawdę ta strona (http://odlew.com.pl/materialy-na-formy/zywice-epoksydowe), która na pewno Cię bardzo zaintryguje! Odnajdziesz w tamtym miejscu bardzo dużo interesujących informacji.

Są też odbiorniki nieliniowe, to znaczy sprzęt komputerowy ja i falowniki. Zastanowić się trzeba, jakiej mocy potrzebujemy.

Najłatwiej się tego dowiedzieć podczas zsumowania wszystkich odbiorników prądu, jakie chcemy zasilać z agregatu prądotwórczego. Moc agregatu musi być większa od mocy pobieranej przez odbiorniki prądu. To o ile musi być większa moc agregatu od mocy pobieranej przez urządzenia jest zależne od rodzaju zasilanych urządzeń. By sprawdzić realną wysokość mocy agregatu najlepiej jest skonsultować się z dostawcą sprzętu, a także sprawdzić instrukcję techniczną agregatu. Należy też się zastanowić, czy nasze sprzęty wymagają stabilizacji prądu. Kiedy agregat przeznaczony jest do zasilenia urządzeń elektronicznych, które charakteryzują się dość wysokim stopniem czułości, to dobrym pomysłem będzie wybór takiego urządzenia, które posiadać będzie stabilizator napięcia AVR. Dobrze jest też się zastanowić, które paliwo najlepsze będzie dla takiego agregatu prądotwórczego. Szczegółowe informacje znajdziesz w tym miejscu sprawdź na stronie.

W ofercie mamy takie, jakie są zasilane silnikami na benzynę dwu- i czterosuwowymi, a także silnikami diesel. Silniki Diesel potrzebują szczególnej troski w okresie mrozów, ale paliwo do nich jest z pewnością bardziej bezpieczne w przechowywaniu. Warto również spojrzeć na podane przez producenta zużycie paliwa. Sporo firm podaje zużycie paliwa przy około 75% mocy, lecz jeśli będziemy wykorzystywać agregat o mocy 100%, to zużycie| paliwa okaże się na pewno wyższe. Takie agregaty jednocześnie najlepiej kupować w rekomendowanych punktach, jak agregaty prądotwórcze Wrocław, gdyż przez to możemy liczyć na profesjonalną pomoc i poradę.