Ochrona przed promieniami słonecznymi, hałasem i włamywaczami – czyli o szkłach prosto z Częstochowy

Częstochowa może chwalić się nie jedynie Jasną Górą. To też tutaj funkcjonuje jedna z najbardziej nowoczesnych odlewni na świecie. Odlewnia Guardian została przekazana do użytku 13 lat temu. Nie bez kozery właśnie tutaj została założona rodzima gałąź tej międzynarodowej firmy. Dostrzeżono korzystne położenie Częstochowy, niemal na styku Śląska z Opolszczyzną i ziemią łódzką, obecność przeszkolonej kadry oraz potencjał dalszego rozwoju.

Szklany biurowiec

Autor: Revelateur Studio
Źródło: http://www.flickr.com
Początkowo w mieście produkowano jedynie szkło rodzaju „float”, płaskie i bezbarwne. Jego grubość to przedział od 3 do 12 mm. Szkło (dodaj serwis do stron zaufanych) „float” ma praktyczne zastosowanie, wykorzystywane jest m.in. w budownictwie i budowie kolektorów słonecznych.

Niezbędna będzie Ci ciekawa kwestia na ten temat? Rzetelnych zagadnień poszukaj na naszej nowej stronie. Miłej pracy!

Marka nie spoczęła jednakże na laurach i w następnych latach wzbogaciła ofertę o kolejne typy szkła.

W Częstochowie produkuje się między innymi szkła do okien, przeznaczane na budowę fasad szkła przeciwsłoneczne oraz szkła pochłaniające dźwięk. Produkty marki Guardian charakteryzuje przede wszystkim dostosowanie do indywidualnych oczekiwań klienta. Szkło, które produkuje się w Częstochowie ułatwia oszczędzać ciepło, ze względu na termoizolację, czyli obronę przed utratą ciepła. Produkty tej marki chronią przed ostrym światłem słonecznym, głośnymi dźwiękami oraz zwiększają bezpieczeństwo przed włamaniem.

Firma podkreśla, że do priorytetów firmy należą głównie: nowoczesność i praktyczne zastosowanie produktów, partnerskie stosunki z pracownikami i troska o profesjonalną obsługę klientów. Wyjątkowo ważne dla marki są też kwestie związane z ochroną środowiska. Marka Guardian szczególnie wspiera budownictwo, które szanuje reguły systemu certyfikatów LEED. System kładzie akcent na funkcjonalność budynku, ale i determinanty sprzyjające oszczędzaniu energii. W ten punkt rewelacyjnie wpisują się szkła firmy Guardian.

Czarująco położona Częstochowa stała się siedzibą jednej z najbardziej nowatorskich odlewni na świecie. To tutaj produkuje się szkło „float”, znajdujące szerokie zastosowanie w budownictwie. Łącząc w sobie praktyczność, dopasowanie do oczekiwań klientów i troskę o środowisko naturalne, najpełniej oddaje ideały omawianej firmy.