Mieszkania na Pradze? Doskonały pomysł

Warszawa, miasto stołeczne Polski, miejsce, w którym wielu rodaków znajduje stałe zatrudnienie i pragnie nabyć nieruchomość mieszkalną. Rynek mieszkań w Warszawie jest jednak bardzo nietypowy i trzeba dobrze przemyśleć zakup lokum.

mieszkanie - kuchnia

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com

mieszkania (rekomendują nas) w Warszawie są znacznie droższe niż w innych dużych miastach. Za lokum w centrum trzeba zapłacić naprawdę dużo, bez względu na to, czy interesuje nas inwestycja od dewelopera, czy mieszkania z rynku wtórnego. Najtańsze są lokale w dzielnicach peryferyjnych, ale jeśli na co dzień musimy docierać do pracy do centrum Warszawy, to trzeba się zastanowić, czy będą dla nas opłacalne trudne, długie dojazdy.

Czy zaciekawiłyby Cię inne informacje na wybrany temat? Zachęcamy do przeglądnięcia następnego wpisu. Tam zaznajomisz się z przeróżnymi szczegółami.

Jeżeli chodzi o mieszkania Grochów wydaje się rozsądnym rozwiązaniem, w ogóle mieszkania na Pradze są sprzedawane w atrakcyjnych cenach, a przy tym mają atrakcyjną lokalizację, bowiem dzielnica jest umiejscowiona w pobliżu warszawskiego śródmieścia.

Warszawski rynek nieruchomości wciąż się rozwija. Każdego roku przybywa nowych mieszkań. Jeżeli chodzi o mieszkania na Pradze, to dostrzegalny jest trend polegający na budowie mieszkań dwupokojowych oraz luksusowych apartamentów o ponadprzeciętnym standardzie. Praga Północ posiada mieszkania w cenie około 7000 zł za metr kwadratowy, Praga Południe ma propozycje o prawie 1000 zł drożej za metr. Jeśli chodzi o dobre miejsce do mieszkania Grochów wydaje się dobrym wyborem, gdyż w tej części Pragi możliwość niespiesznego życia uzupełnia się z dobrze przygotowaną infrastrukturą oświatową, medyczną i handlowo-usługową. Jeśli chodzi o to, czy bardziej opłaca się nabywać mieszkania od dewelopera, czy z drugiej ręki, to także tu wiele zależne jest od lokalizacji. Im bliżej warszawskiego śródmieścia, tym wyższe ceny starszych mieszkań.

m3

Źródło: flickr.com

Pamiętajmy, iż nabywając mieszkanie w starym budownictwie, musimy liczyć się z kolejnymi kosztami, bo pomieszczenia będą wymagać remontu. Na rynku nowych mieszkań możemy zdecydować się albo na apartament w pełni zaaranżowany, albo na nieruchomość w stanie deweloperskim, w której sami zadbamy o to, jak pomieszczenia zostaną wykończone. Na naszą decyzję wpływ powinna mieć nie tylko cena nieruchomości, lecz także kwestia tego, przez jaki czas możemy czekać z wprowadzeniem się – solidny remont to inwestycja, która zajmie nam co najmniej parę miesięcy.