Mieszkania na Pradze? Doskonały pomysł

Warszawa, miasto stołeczne Polski, miejsce, w którym wielu rodaków znajduje stałe zatrudnienie i pragnie nabyć nieruchomość mieszkalną. Rynek mieszkań w Warszawie jest jednak bardzo nietypowy i trzeba dobrze przemyśleć zakup lokum.

mieszkanie - kuchnia

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com

mieszkania (rekomendują nas) w Warszawie są znacznie droższe niż w innych dużych miastach. Za lokum w centrum trzeba zapłacić naprawdę dużo, bez względu na to, czy interesuje nas inwestycja od dewelopera, czy mieszkania z rynku wtórnego. Najtańsze są lokale w dzielnicach peryferyjnych, ale jeśli na co dzień musimy docierać do pracy do centrum Warszawy, to trzeba się zastanowić, czy będą dla nas opłacalne trudne, długie dojazdy. Jeżeli chodzi o mieszkania Grochów wydaje się rozsądnym rozwiązaniem, w ogóle mieszkania na Pradze są sprzedawane w atrakcyjnych cenach, a przy tym mają atrakcyjną lokalizację, bowiem dzielnica jest umiejscowiona w pobliżu warszawskiego śródmieścia.

Warszawski rynek nieruchomości wciąż się rozwija. Każdego roku przybywa nowych mieszkań. Jeżeli chodzi o mieszkania na Pradze, to dostrzegalny jest trend polegający na budowie mieszkań dwupokojowych oraz luksusowych apartamentów o ponadprzeciętnym standardzie. Praga Północ posiada mieszkania w cenie około 7000 zł za metr kwadratowy, Praga Południe ma propozycje o prawie 1000 zł drożej za metr. Jeśli chodzi o dobre miejsce do mieszkania Grochów wydaje się dobrym wyborem, gdyż w tej części Pragi możliwość niespiesznego życia uzupełnia się z dobrze przygotowaną infrastrukturą oświatową, medyczną i handlowo-usługową. Jeśli chodzi o to, czy bardziej opłaca się nabywać mieszkania od dewelopera, czy z drugiej ręki, to także tu wiele zależne jest od lokalizacji. Im bliżej warszawskiego śródmieścia, tym wyższe ceny starszych mieszkań.

m3

Źródło: flickr.com

Pamiętajmy, iż nabywając mieszkanie w starym budownictwie, musimy liczyć się z kolejnymi kosztami, bo pomieszczenia będą wymagać remontu. Na rynku nowych mieszkań możemy zdecydować się albo na apartament w pełni zaaranżowany, albo na nieruchomość w stanie deweloperskim, w której sami zadbamy o to, jak pomieszczenia zostaną wykończone. Na naszą decyzję wpływ powinna mieć nie tylko cena nieruchomości, lecz także kwestia tego, przez jaki czas możemy czekać z wprowadzeniem się – solidny remont to inwestycja, która zajmie nam co najmniej parę miesięcy.