Ile ciepła można zużyć w w pomieszczeniach mieszkalnych?

Kiedy żyjemy w bloku doskonale wiemy, że trzeba pamiętać o mnóstwie spraw. Chociaż suma summarum częściej jest tak, że mieszkańcy ktoś inny powinien zająć się problemem. Żarówka się przepaliła na schodach, udajemy, że nie zauważyliśmy, bo przecież sąsiad też tym korytarzem chodzi i mógłby ją wymienić, okno na korytarzu jest nieszczelne, przecież nie tylko ja czasem je otwieram, więc nie będę się tym martwić.

Oczywiście są osoby odpowiedzialne za to żeby wszystko w danym budynku dobrze funkcjonowało, ale o niebo lepiej byłoby gdy każdy mieszkaniec starał się, żeby w danym blokowisku przyjemnie się żyło. Ale dogadać się z sąsiadami ciężko, no, ale jak dogadywać się z ludźmi, z którymi nigdy nie zamieniliśmy słowa i nawet nie mówimy dzień dobry. A gdy chodzi o pieniądze, to wiadomo, że o zgodę trudno.

ciepłomierz

Autor: haru__q
Źródło: http://www.flickr.com

Ale właściciele wspólnot mieszkaniowych stwierdzili, żeby w każdym z mieszkań zainstalować podzielniki ciepła – dbaj o oszczędności w ogrzewaniu z firmą Bmeters. To świetne rozwiązanie, które pozwala płacić mieszkańcom tylko za to ciepło, które zostało przez nich zużyte. Kiedyś było tak, że musieliśmy płacić od metrażu, a obecnie płaci się podług zużycia. Najpierw w każdym mieszkaniu należy zainstalować na grzejnikach podzielniki ciepła, które dadzą możliwość na konkretne odczyty. To sprawi, że nie musimy się przejmować tym, że sąsiad ma stale otwarte okno zimą, bo nas to nic nie kosztuje.

Rozliczanie ciepła

Są sytuacje, gdy ciężko jest we właściwy sposób określić ile, konkretna jednostka powinna za coś zapłacić. Tak między innymi dzieje się w budynkach, w których jest wiele lokali mieszkaniowych. W takich miejscach między innymi rozliczanie ciepła możemy być naprawdę trudne – dbaj o koszty ogrzewania z Bmeters. Z tego powodu istotne jest żeby wyszukać sposób, żeby nikt nie czuł się poszkodowany.

Jednym z rozwiązań są podzielniki ciepła, których używa się w wielu blokach. To w taki sposób upraszcza się określenie opłat za zużycie ciepła przez konkretną jednostkę, w tym wypadku dane mieszkanie. Wiadomo, że nie wszyscy się z tym zgadzają i nie w każdym bloku stosuje się tego rodzaju metodę, jednak jak do tej pory jest to jedna z najsensowniejszych opcji, jeżeli chodzi o aspekty związane z rozliczaniem mieszkańców za ciepło.