Rynek mieszkań w stolicy kontra oczekiwania potencjalnych klientów, czyli kogo rzeczywiście stać na kosztowne wydatki

Mieszkanie w stolicy może okazać się oznaką prestiżu, szczególnie wtedy, gdy członkowie bliższej i dalszej rodziny, a także znajomi mieszkają na prowincji. Przeprowadzki do miasta stołecznego zazwyczaj wiążą się z jakimś pozytywnym wydarzeniem życiowym, dla przykładu awansem, znalezieniem lepszej pracy bądź spadkiem w postaci dwupokojowego mieszkania w sercu stolicy.

Jednakże większość obywateli nie może liczyć na taki dar losu, jakim na pewno bywa otrzymanie lokalu mieszkalnego. Stąd ci, którzy pragną zmienić adres zameldowania muszą znaleźć, a później zakupić lokum, które spełnia przynajmniej parę najważniejszych wymagań. Znalezienie lokum w mieście stołecznym wcale nie graniczy z cudem. Gdy potencjalny nabywca wpisze w Google frazę mieszkania Warszawa Grochów lub mieszkania na sprzedaż Wola, to natychmiast przekona się, że warszawski rynek mieszkaniowy podsuwa sporo ciekawych ofert. Natomiast największym kłopotem mogą okazać się rzecz jasna pieniądze, a ściślej ich brak. Za standardowej wielkości M2 należy zapłacić nawet 10 tysięcy za metr kw., co w ostatecznym rozrachunku oznacza, że obywatel zarabiający sporo poniżej średniej krajowej jest zmuszony zadłużyć się na niemal całe życie, aby zakupić niewielkie mieszkanie. Jedynie zamożni panowie mogą od razu zapłacić całą wymaganą kwotę.

nowoczesne mieszkanie

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy, kto planuje kupić mieszkanie w stołecznym mieście musi oczywiście wiedzieć, że na tamtejszym rynku tak lokale mieszkalne, jak i użytkowe są najdroższymi w kraju, a cena bywa uzależniona od paru czynników. Z pewnością najistotniejszym z nich jest sama lokalizacja danego mieszkania. Podobnie jak w przypadku innych wielkich miast, tak i tu ma zastosowanie świetnie znana wszystkim zasada: im bliżej rynku, tym koszt zakupu lokalu bywa wyższy.

Kiedy będziesz potrzebować innych tego typu informacji na temat omawiany w niniejszym poście, to wejdź tu (https://www.eogniwa.pl/pl/c/Wciagarki-lancuchowe/45) – niewątpliwie te materiały też Cię zaciekawią!

Nic zatem zadziwiającego w tym, że osoby szukające mieszkania (kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy) w mieście stołecznym chciałyby, aby ceny choć trochę spadły.

Jak już wspomnieliśmy, ci, którzy wpisują w internet np. sformułowanie wyrażenie mieszkania Warszawa Grochów nie będą utyskiwać na mały wybór lokali. Z racji tego że stolica w czasie działań wojennych została bardzo zniszczona, to dzisiaj tych dwustuletnich kamieniczek jest naprawdę mało. Tymczasem krajobraz miasta zdominowały przede wszystkim budynki czasów PRL-u oraz te całkiem supernowoczesne. Zarówno mieszkania w tych starszych obiektach, jak i tych dziesięcioletnich kosztują fortunę, zatem nawet na niewielkie mieszkanko w dziesięciopiętrowcu z wielkiej płyty stać tylko niektórych, to jest bardziej zamożnych członków społeczeństwa.