Balustrada w naszym dom- jak wybrać najkorzystniejszy rodzaj balustrady do naszych schodów albo na balkon?

Większość obiektów mieszkalnych, które się buduje ma jedno albo więcej pięter. Nieodłączną ich częścią będą więc schody i nierzadko balkony, które należy w odpowiedni sposób zabezpieczać balustradami.

Jakkolwiek możemy być w stanie wyobrazić sobie klatkę schodową bez poręczy, balkon obowiązkowo musi je posiadać, żeby można było z niego w bezpieczny sposób korzystać. Wbrew pozorom balustrada to bardzo ważny element budynku i często wpływa znacząco na jego styl tudzież efekt końcowy budowy. Zależnie od tego w jakiej stylistyce chcemy wykonać nasz balkon czy też schody na tego typu balustrady należy się zdecydować. W przypadku balustrady na balkonach niezwykle istotna jest również wytrzymałość materiału na różne uszkodzenia na przykład na działanie deszczu lub śniegu.

Idealnie do tego celu sprawdzają się balustrady wykonane ze stali nierdzewnej, która zapewnia doskonałą trwałość. W wielu nowoczesnych budynkach możemy odnaleźć balustrady wykonane z różnych rodzajów szkła, które zapewnia schludny wygląd. Utrzymanie tego rodzaju balustrady w czystości wymaga jednakże większego nakładu pracy aniżeli w przypadku stalowych balustrad.

balustrada

Autor: Vicki Burton
Źródło: http://www.flickr.com

Mocowanie (szczegóły pod adresem http://www.cleo-polska.pl/s-151-punkty-mocujace) balustrad to zadanie do którego trzeba wynająć doświadczoną ekipę. W sieci można znaleźć mnóstwo ofert firm, które zajmują się balustradami. Mają w ofercie zarówno montaż jak również projektowanie balustrad. Możemy odnaleźć gotowe projekty lub sklepy z poszczególnymi częściami potrzebnymi do montażu. Będą to na przykład łącznik narożny bądź zaślepka do profilu . Wybierając rodzaj balustrady należy też zwracać uwagę na to, aby były one również (witryna internetowa) bezpieczne dla najmłodszych. Jeśli posiadamy małe dzieci dobre będą modele, które uniemożliwiają wchodzenie na poszczególne elementy balustrady na schodach czy też na balkonie. Idealnie sprawdzą się konstrukcje z prętami położonymi pionowo, bez ostrych zakończeń, które również mogłyby zagrażać bezpieczeństwo naszego dziecka.

Balustrada może być ciekawą ozdobą naszego domu lub mieszkania. Ważne jest, aby została zrobiona w poprawny sposób, była odporna na uszkodzenia jak również bezpieczna oraz współgrała pod względem stylu z resztą obiektu.

Categories: Rola budowlańca

Tags: , ,