Garaż: jakiego typu bramę powinno się wybrać?

Trzymanie auta na świeżym powietrzu nie jest dla niego dobre. Właśnie dlatego właściciele samochodów, jeżeli tylko jest to możliwe, postanawiają w czasie budowy domu zamówić projekt domu z garażem. Nie wystarczy jednak jedynie wybranie dobrego planu garażu, trzeba jeszcze dobrać do niego idealną bramę. Często kupowane są garaże z blachy. Bez względu na rodzaj garażu trzeba dobrać do niego wysokiej jakości bramę.

brama garażowa

Autor: WIŚNIOWSKI
Źródło: WIŚNIOWSKI
W przypadku garaży murowanych możemy wybrać rozmaite rodzaje bram garażowych, tak samo jest zresztą w przypadku garaży blaszanych. Producent garaży może zrobić garaż z bramą rozwieralną, rolowaną bądź segmentową. Na ogół jednak posiadacze garaży murowanych oraz blaszanych wybierają bramy garażowe uchylne. Oferowane aktualnie bramy garażowe uchylne bardzo często wykorzystywane są przez właścicieli samochodów, których garaż stoi na działce, której powierzchnia jest duża. Aby otworzyć taką bramę, potrzeba bowiem niemało miejsca – sprawdź bramy uchylne. Jeżeli jednak zdecydowaliśmy się na garaż zrobiony z blachy, który zostanie umieszczony na działce o małej powierzchni, można kupić inny typ bramy. Zgodnie z preferencjami klienta producent garaży może zrobić garaż z niepotrzebującą dużo miejsca bramą segmentową. W przypadku bram(polecamy systemy ogrodzeń panelowych) garażowych segmentowych wyróżnić można dwa rodzaje: bramy segmentowe boczne oraz bramy segmentowe górne. O wiele mniej miejsca potrzebują bramy – strona polecana w temacie – rolowane.

W przypadku bram garażowych producenci proponują klientom nie tylko szeroki wybór ich rodzajów. Można dowolnie wybierać także wzór i kolor bramy. Jest to bardzo znaczące w przypadku, gdy wybieramy bramę garażową do murowanego garażu wtopionego w bryłę domu. Bardzo duży wybór kolorów sprawia, że jej kolor można bez trudu dobrać do koloru elewacji domu. Co więcej, producenci bram są w stanie zrobić bramę na indywidualne życzenie klienta. Będzie to bez wątpienia kosztować trochę więcej, jednak zamawiając bramę można perfekcyjnie dostosować bramę do posiadanych wymagań. Producenci – zerknij na firmę WawSystem – w dbałości o wygodę użytkowników oferują także bramy garażowe posiadające specjalne systemy automatyczne, które bardzo podnoszą komfort korzystania z garażu. Bramę otworzyć można bez konieczności wysiadania z auta.

Categories: Rola budowlańca

Tags: , ,