Zestawy hydroforowe, zastosowanie – sprawdź na ten temat więcej

Stawiając wymarzony dom, zwykle planujemy też założenie okazałego ogrodu. Wtedy zaczynamy zastanawiać się nad kwestia jego nawadniania. I jest to zrozumiałe, gdyż podlewanie ogrodu rocznie jest w stanie widocznie odbić się na domowych funduszach. Czy każdy wielbiciel roślin ogrodowych skazany jest na wysokie rachunki za wodę? Oczywiście, że nie.

Zależnie od wielkości ziemi, a także źródła czerpania wody, rachunki kształtują się na różnym poziomie. Właściciel działki może wybrać sieć wodociągową, wodę opadową gromadzoną w specjalnie do tego celu przeznaczonych pojemnikach lub korzystanie z wód gruntowych. Ponieważ ostatnia propozycja pod względem ekonomicznym wymierne oszczędności – warto zapoznać się bliżej z tematem.

zbiornik

Autor: Phil Sangwell
Źródło: http://www.flickr.com

Studnię możemy wykopać i wykończyć zamontowanymi betonowymi kręgami, lub wykonać odwiert w gruncie przy pomocy specjalistycznego sprzętu i fachowej obsługi. Do pobierania wody służy zestaw hydroforowy, który tworzy: pompa tłocząca wodę, sterownik i zbiornik wodno-powietrzny. Takie zbiorniki na wodę gromadzą wodę dostarczaną przez pompę – http://www.zbiornikicisnieniowe.pl/zbiorniki_wody.htm/. Przy ich zakupie powinniśmy zwrócić uwagę na trzy parametry, którymi są: pojemność zbiornika, wysokość podnoszenia i nasze zapotrzebowanie na wodę. Jeżeli więc budzą naszą ciekawość zbiorniki hydroforowe, warto przeznaczyć trochę czasu na zgłębienie wiedzy z tego zakresu, aby dokonać dobrego wyboru.

Dlatego jeżeli stale rachunki przyprawiają nas o zawrót głowy, rozsądnie będzie pomyśleć o prywatnej studni. Ale nie tylko kwestie finansowe są głównym argumentem. Bywa, że podłączenie do sieci wodociągowej nie może dojść do skutku. Brak możliwości podciągnięcia przyłącza, długi czas oczekiwania oraz wysokie koszty takiej operacji nie pozwalają na korzystanie z wody – pozyskaj dodatkowe informacje. W rezultacie obserwujemy spowolnienie inwestycji budowlanych i ciągłe opóźnienia. Z własną studnią możemy zabezpieczyć dostęp do wody już na początku prac budowlanych. Specjalistyczne firmy jednego dnia ”wykopią” dla nas własną studnię. To inwestycja na długie lata. Płacimy raz, a korzystamy bez ograniczeń.