Rozmaite rodzaje blatów kuchennych w Twoim domu

Za metr kwadratowy blatu kuchennego możemy zapłacić kilkanaście albo nawet kilkadziesiąt złotych. Aktualnie blaty kuchenne są wykonywane z różnego rodzaju materiałów, co rzecz jasna powoduje ogromną rozbieżność cenową. Niektóre blaty cechują się także lepszą jakością, inne natomiast sporo mniejszą. Nim wybierzesz blat kuchenny do swojej kuchni, na pewno powinieneś zaznajomić się z najpopularniejszymi jego typami.

dobrze wyposażona kuchnia

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Do wyboru posiadamy między innymi blaty drewniane. Decydując się na blaty drewniane, powinniśmy pamiętać, iż są nie są one nieugięte na zarysowania i ogień.

Nie chcesz zakończyć intrygującego zagadnienia na jednym poście? W takim razie namawiamy do kolejnych – kliknij w źródło koła poliuretanowe i wejdź na analogiczną witrynę.

Warto dobierać blaty drewniane zrobione z wyższego, mocniejszego drewna, dzięki temu nie będą one odkształcać się pod wpływem wody. Jeżeli chodzi o design, to blaty drewniane są istotnie markowe i estetyczne, chociaż multum ludzi decyduje się w dzisiejszych czasach na blaty imitujące drewno.

Wyglądem nie odróżniają się one od naturalnych blatów drewnianych, a na pewno są znacznie tańsze (najczęściej wybierane modele). Blaty imitujące drewno to blaty laminowane, prócz imitacji drewna możemy wciąż zdecydować się na inne wzory oraz motywy, na przykład imitację kamienia naturalnego. Blaty imitujące drewno wykonane z laminatu to blaty najtańsze na rynku o całkiem właściwych właściwościach i parametrach. Pośród nich możemy znaleźć blaty odporne na wysoką temperaturę, ścieranie lub zaplamienie, niemniej należałoby pamiętać, że łatwo można je uszkodzić.

W kuchni możemy zdecydować się również na blaty ze szkła, jakie charakteryzuje niezmiernie dobra odporność i wytrzymałość.

Kliknij tutaj, żeby przekonać się, co podobny serwis udostępnił na ten wątek. To na pewno również Cię zaintryguje.

Mogą być przezroczyste czy matowe, są wykonywane na indywidualne zamówienie Konsumenta. Blaty ze szkła hartowanego są też odporne na wysokie temperatury. Jeśli zależy nam na najlepszej trwałości, to dobre okażą się blaty z granitu. Są stabilne na uszkodzenia mechaniczne, wodę czy też duże temperatury, blatów z granitu nie da się zarysować czy poplamić. Jednak wskazane jest liczyć się z tym, że cena blatów granitowych jest całkiem wysoka. Za jeden metr kwadratowy możemy zapłacić nawet 600 złotych, a czasem nawet więcej.