Aranżujemy otwarte mieszkanie

Otwarta konstrukcja mieszkania to przebój w ostatnich 10 latach. Większość mieszkań to praktycznie jeden olbrzymi hall, w którym znajdują się strefy: aneks kuchenny, miejsce do jedzenia posiłków, miejsce z kompletem wypoczynkowym. Stanowi to wyzwanie dla osób projektujących pomieszczenia. Styl skandynawski w nowoczesnej aranżacji to bardzo ciekawe rozwiązanie w takim wypadku.

nowoczesna kuchnia

Autor: Connie Ma
Źródło: http://www.flickr.com

Wyróżniki stylu skandynawskiego w aranżacji otwartej przestrzeni to najpewniej przemyślane poukładanie tych stref, spore, otwarte przestrzenie, jasna kolorystyka – biele, szarości, naturalne tworzywa – albo te, które pochodzą z recyklingu. Rewelacyjnie w takich wnętrzach prezentują się wszelkie odcienie drzewa – brązy, jasne odcienie np. sosny, szklane, przejrzyste tafle szkła, duże lustra, betonowe ściany pozostawione w stanie surowym. Konceptów tworzenia przestrzeni, które można zrobić wybierając styl skandynawski w nowoczesnej aranżacji można wymienić setki. Ja może opiszę moje ulubione.

Mój hit – surowa, ściana z betonu. Zdecydowanie mój faworyt, w szczególności w wykończeniu łazienki prezentuje się pięknie. By zrobić taki efekt, albo (sprawdź stronę) pozostawiamy ściany w stanie surowym, albo na tynk nakładamy tzw. tynk ozdobny – wypełniamy tym sposobem ubytki, maskujemy przebarwienia i uzyskujemy rewelacyjny efekt. Rewelacyjnie prezentuje się to skontrastowane z kremową ceramiką łazienkową.

Aranżacja wnętrz apartamentu

Autor: Nico Kaiser
Źródło: http://www.flickr.com

Następną rzecz, którą uwielbiam w tym stylu stanowią duże, otwarte pomieszczenia z oszklonymi ścianami. Pomieszczenia w ten sposób są bardzo jasne. Okna (zobacz koniecznie – okna pcv łódź cennik) świetnie prezentują się, jeśli osłonimy je białymi, lejącymi się woalowymi firankami. Jednak, żeby przestrzeń nie była zbyt smutna, fajnie jest dodatkowo kupić kilka przedmiotów w mocnych barwach. Jak się prezentują ujrzysz na stronie: sprawdź na