Współczesny Dolny Śląsk i położone na nim miasta

Siechnice to niewielkie, liczące około sześciu tysięcy mieszkańców, miasto na terenie województwa dolnośląskiego. Położone w niedalekiej odległości od stolicy regionu, Wrocławia, już od kilku lat jest miejscem, do którego ze względu na interesujące położenie decyduje się przenieść wielu mieszkańców regionu.

nieruchomości w Siechnicach

Autor: Irish Home
Źródło: http://www.flickr.com
Siechnice to stare miasto, pierwsze wzmianki o nim pochodziły z XIII wieku. W tym okresie była to malutka wieś darowana przez księcia wrocławskiego Henryka III Białego jako darunek dla szpitala świętej Elżbiety. Wieś, a w późniejszym czasie miasto, w swej niezwykle długiej historii sporo razy zostało zniszczone przez dużą ilość pożarów. Wiele zniszczeń wyrządzała też przepływająca poblisko rzeka Odra. W XIX wieku nastąpił bardzo szybki rozwój miasta. Wiązało się to z jego uprzemysłowieniem i budową linii kolejowej, która złączyła Siechnice z Wrocławiem.

W tym czasie wybudowana została również elektrownia domowa elektrownia fotowoltaiczna, którą w późniejszym czasie przekształcona została w elektrociepłownię. Działa ona również dzisiaj. Miasto cały czas intensywnie się rozwija. Szczególnie potężny rozwój można zaobserwować w budownictwie mieszkaniowym. W samym centrum budowane są idealne osiedla mieszkaniowe. Mieszkania na sprzedaż Siechnice, które mają do zaoferowania to ciekawa oferta zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym. Nowoczesne i bardzo funkcjonalne mieszkania na sprzedaż Siechnice, które oferują cieszą się więc ogromnym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców tego miasta, ale również okolicznych miejscowości, w tym także Wrocławia.

W okolicach miasta przepływa rzeka Odra, otacza je też duży kompleks leśny nazwany lasami Kotowickimi oraz Siechnickimi. Nic więc dziwnego, że tego rodzaju położenie przyciąga w okolice Siechnic całe grupy wędkarzy i zapalonych miłośników wycieczek i wędkowania. Szlaki rowerowe i piesze zachęcają do licznych wycieczek.

Coś, co naprawdę warto jest zwiedzić to Rowerowy Szlak Odry. W bardzo bliskim sąsiedztwie leży także jezioro o nazwie Czarna Łacha. Jest to wspaniałe miejsce dla okolicznych mieszkańców – . Gmina w dużej mierze inwestuje w rozwój infrastruktury turystycznej, licząc na jeszcze większą liczbę wypoczywających gości.