Dekorowanie elewacji. Sposoby na zmniejszenie kosztów odświeżania starych powierzchni. Czy malowanie to jedyna opcja?

Często projektując nową przestrzeń albo odnawiając starą zastanawiamy się długo nad tym jak mają wyglądać ściany w naszym domy. Czasem niesamowicie długo zajmuje zanim zdecydujemy się na dany kolor, tapetę czy fakturę ściany. Możliwości udekorowania ścian jest całkiem sporo z tego powodu nie jest dziwne, że ciężko podjąć decyzję. Jakie wymienić możemy najbardziej interesujące formy dekorowania ścian? Na które warto zwracać uwagę?

Kiedy planujemy wziąć się za odświeżenie ścian warto przyjrzeć się w jakim stanie znajduje się obecna powierzchnia jak również przemyśleć wszystkie etapy prac.

naklejki ścienne

Autor: enn-here
Źródło: http://www.flickr.com

Może bowiem okazać się, że całość nie przedstawia się źle i jakby trochę się zastanowić, to możemy dosyć małym kosztem wygląd ścian poprawić. Zapewne nie wszyscy będą w to w stanie uwierzyć, natomiast rzeczywiście wystarczy troszkę kreatywności by pozbyć się największych mankamentów. Pomysłem na przykrycie niedoskonałości są naklejki dekoracyjne do ścian tu oferowane. Część ludzi uważa, że są one dobre dla pokoi dziecięcych. Faktycznie jest dużo wzorów dla najmłodszych jednak istnieje również cała masa odpowiednich chociażby do pokoju gościnnego. Motywy roślin albo abstrakcyjnych wzorów nie tylko przykryją niedoskonałości ale na pewno spowodują, że wnętrze będzie ciekawsze i oryginalne.
Gdy nie chcemy umieszczać na ścianie dodatkowych elementów, a

naklejki w pokoju dziecka

Autor: Jon
Źródło: http://www.flickr.com

raczej chcemy zostać przy farbie, to dobre dla nas będą dedykowane do salonów szablony malarskie. Są one doskonałe w miejscach, gdzie ściana nie jest mocno zniszczona, ale bardziej przybrudzona i wymaga odmalowania. Za sprawą szablonów możemy pomalować daną część powierzchni bez potrzeby zamalowywania całej ściany.

Zainteresowałeś się tym zagadnieniem? Czytaj więc dalej (http://dobroplast.pl/rolety-zewnetrzne/) o tym wątku w kolejnym artykule, który dla Ciebie opracowaliśmy. Myślimy, że Ci się spodoba.

Pozwoli to na zaoszczędzenie pieniędzy jak również naszego czasu. Szablony tego typu są bardzo proste w użyciu. W sklepach z farbami znajdziemy sporo ciekawych wzorów. Natomiast można też samemu przygotować taki szablon jak tylko mamy trochę zdolności manualnych, czas oraz chęci na tego typu zajęcia.
Trzeba powiedzieć, iż powyższe zabiegi mogą być stosowane zarówno na zniszczonej ścianie jak i całkiem nowej. Takie punktowe zajmowanie się nawierzchnią ścian jest w ogóle bardzo interesującą formą dekoracji.

Jeżeli omawiane na tej witrynie omówienie głęboko Cię zajęło, to zalecam to źródło (http://zcipajos.pl/oferta/rekuperacja) – ono jest równie atrakcyjne, jak tekst, który właśnie czytasz.

W taki sam sposób można użyć chociażby tapety, jaką nie nałożymy na całą ścianę (bardzo ładne aranżacje w sypialni), ale na jej część. Można w taki sposób oddzielić na przykład od siebie dwie przestrzenie o innym zastosowaniu. Jest to interesujący zabieg, jaki sprawia, iż w przestrzeni zaczyna się coś dziać.