Na czym polega tak naprawdę zastosowanie mocowania na szkło? Jak to najlepiej musi być zrobione, o czym na pewno pamiętać?

Mocowania do szkła posiadają bardzo ważne zastosowanie, służą przede wszystkim do łączenia szkła z pozostałym rodzajem materiału, na przykład z betonem. Tafla nie może posiadać bezpośredniego kontaktu z marmurem lub metalami, dlatego więc mocowania tego rodzaju oraz uszczelki są niezbędne do wykonania w zasadzie każdego z elementów szklanych. Są także obowiązkowe do łączenia dwóch tafli szkła ze sobą.

Bardzo często mocowanie do szkła, jakie definiowane są też okuciami używane są w konstrukcjach takiego rodzaju jak kasetony elewacyjne, nie mówiąc już o szerokiej gamie mocowań do szklanych drzwi. Ciekawą ofertę moż http://dkrm.com.plej stronie: . Wspomniane w innym miejscu okucia używa się nie od dzisiaj, więc powstało już rzeczywiście parę odmian tego typu elementów. Jednym z rodzajów mocowań jest mocowanie punktowe, by je użyć konieczne są otwory w tafli szkła, składają się one dość często z tulei dystansowej, |uszczelek, jakie posiadają kontakt ze szkłem i rotuli, co oznacza element ze śrubą, który wkręca się do części dystansowej, czyli spaja on mocowanie w jedną całość.

Kasetowy Elewacyjne

Autor: Blachy Pruszyński
Źródło: Blachy Pruszyński

Kolejny typem mocowań do szkła jest mocowanie liniowe, powszechnie wykorzystywane w szklanych balustradach lub różnorodnego typu przegrodach ze szkła. Odznaczają się tym, iż szkło umocowywane przy ich pomocy nie musi mieć otworów. Ażeby najkorzystniej rozłożyć mocowania punktowe trzeba przewidzieć je nie bardziej rzadko niż co 120 cm., następną zasadą rozkładania mocowań jest dziesięć cm od krańca tafli. Np., gdy tafla posiada 260 cm., trzeba zastosować mocowania w 3 miejscach, po pierwsze 10 cm od jednej strony, następne 120 cm dalej i sto dwadzieścia jeszcze dalej utrzymując dziesięć centymetrów z drugiej strony tafli. Ponadto dobrze zastanowić się nad dodatkami przy takiej pracy jak zaślepki na profile, które są bardzo pomocne oraz polecane. Aby odszukać przedsiębiorstwa z tej branży we Wrocławiu szukaj w sieci fraz typu: obróbki blacharskie wrocław.

szkolenie

Autor: PLANNJA
Źródło: Plannja

Wszystkie tego rodzaju produkty możemy zakupić w specjalistycznych sklepach. Są tam różne – bardziej i mniej niezbędne przedmioty, ale na pewno łatwo odnaleźć coś, na czym nam w danej chwili zależy, nawet jeśli jest to rozeta maskująca. Takie oraz inne – bardziej znane i mniej poznane produkty – zdecydowanie zakupimy w takim sklepie.