Bardzo skuteczny i niedrogi materiał, który doskonale uszczelni oraz zaizoluje dach twojego budynku mieszkalnego

Jeżeli budujemy dom na pewno chcielibyśmy, aby był on solidny tudzież spełniał wszystkie nasze wymagania. Jednym z najważniejszych elementów, tuż po fundamentach, jest dach. Przez niego najczęściej ucieka dużo ciepła, ale też to on ochrania nas przed opadami przykładowo deszczu czy też śniegu. Poprawnie wykonany dach powinien być szczelny tudzież będzie zrobiony tak, by uciekało przez niego możliwie najmniej ciepła. Czasami koszty związane z ogrzewaniem domu powiększają się z powodu słabej izolacji dachu.

styropian budowlany

Autor: Neeta Lind
Źródło: http://www.flickr.com
Warto więc zatroszczyć się o to, żeby był wykonany z odpowiednich materiałów, które cechują się dobrą szczelnością tudzież są świetnymi izolatorami. Nikt nie chciałby mieć przeciekającego dachu albo zimnego poddasza, dlatego właśnie należy wybierać dobrej jakości materiały, które są przeznaczone stricte do pokrycia dachu. Bardzo popularnym materiałem, który charakteryzuje się świetnymi parametrami izolacyjnymi jest styropapa. Może nam skutecznie pomóc w uszczelnianiu dachu oraz izolowaniu powierzchni, by dom utrzymywał ciepło zimą.

Może Cię też zainteresować – styro-papa.pl/

Styro papa to materiał polecany przez wiele osób, gdyż doskonale spełnia swoje zadanie izolując dachy domów. Styropapa jest materiałem, który można w łatwy sposób ułożyć na dachu. Kolejną jej zaletą jest fakt, że jako materiał o bardzo dobrej jakości ma stosunkowo niską cenę. Nie wydając wiele pieniędzy możemy doskonale ocieplić dach oraz cieszyć się uszczelnionym pokryciem. By był on jeszcze szczelniejszy należy wykorzystać także izokliny.

Sprawdź także – Izolacja termiczna i odwodnienie dachów płaskich

Dach często jest nierówną powierzchnią, więc powstają miejsca, które będą gorzej izolowane a także mniej szczelne. W tego typu przypadkach właśnie izokliny będą bardzo przydatne i pozwolą nam na dokładne uszczelnienie naszego dachu. Są one robione ze styropianu pokrytego warstwą papy, dzięki temu są szczelne tak samo jak pozostałe pokrycie ze styropapy. Ocieplanie domu stypropapą jest proste i niedrogie. Warto więc wybierać takie rozwiązania, żeby ocieplić dach naszego budynku mieszkalnego. Uniwersalny materiał, charakteryzuje się świetną izolacyjnością, co jest niezwykle istotne, jeśli chodzi o pokrycia dachowe.