Rozmaite materiały o charakterze konstrukcyjnym

Asortyment materiałów , które mają charakter konstrukcyjny jest obecnie ogromny. Pojawiają się również cały czas nowe, które cechują się konkretnymi właściwościami. Wybór materiałów , które mają charakter konstrukcyjny jest obecnie bardzo duży. Wśród nowoczesnych materiałów o charakterze konstrukcyjnym wymienić trzeba materiał PEEK.

cement

Autor: DiamondBack Truck Covers
Źródło: http://www.flickr.com
Nowoczesny materiał (tak jak na przykład spoiwa stabilizacyjne) PEEK jest materiałem bardzo odpornym na działanie najróżniejszych czynników chemicznych, wyróżnia się także dużą odpornością na naprawdę wysokie temperatury. Jest to materiał, który może być poddawany najróżniejszym procesom sterylizacji. (profesjonalne drukarki 3d) Dzięki temu, że może być sterylizowany przeróżnymi metodami wyjątkowo chętnie wykorzystuje go przemysł spożywczy, a elementy z niego wyprodukowane są stosowane w wielu laboratoriach leżących na na całym świecie. Materiały PEEK używane są nie tylko w przemyśle spożywczym, ale także farmaceutycznym i maszynowym. Z tego materiału powstają na chwilę obecną nowoczesne maszyny dla przemysłu tekstylnego, maszyny przeznaczone do diagnostyki medycznej. Wśród materiałów tego typu wyróżnia się kilka podstawowych rodzajów. Każdy z nich cechuje się trochę innymi właściwościami .

budowa

Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com
Wśród odmian materiału PEEK wyróżniany jest obecnie mający kolor beżowy materiał PEEK podstawowy. W tym elementarnym materiale PEEK nie ma żadnych innych domieszek. W kolorze szarym znajduje się materiał, do którego zostały dodane włókna szklane. Oba te elementarne typy materiałów PEEK charakteryzują się zaskakująco wysoką izolacyjnością elektryczną. Kolejny rodzaj ma barwę czarny.

Czy wiesz, gdzie jeszcze można przeczytać analogiczne informacje? Jeśli nie, to wejdź na ten link i zerknij na treść opublikowanego w tamtym miejscu postu.

Jest to efektem dodatku węgla. Następny rodzaj, również w czarnym kolorze, to materiał z domieszką zarówno węgla, jak i grafitu. Wymienione rodzaje materiałów PEEK są nie tylko wyjątkowo odporne na działanie wysokich temperatur, ale również na szkodliwe promieniowanie UV. Niektóre rodzaje materiałów PEEK mogą być wykorzystywane do wytwarzania opakowań dla artykułów spożywczych. Typową cechą tego rodzaju materiałów jest również to, że palą się bardzo źle, a w trakcie ich spalania powstaje zaskakująco niewielka ilość dymu. Kompletna nazwa materiałów PEEK brzmi: „polieteroeteroketon”.Zastosowanie tego materiału jest bardzo duże, prawdopodobnie będzie jeszcze wzrastać.