Źródła ciepłej wody w domach

Obmyślając system ogrzewania w domu, poszukujemy wszelakich rozwiązań różne możliwości tak, aby zdecydować się na najbardziej korzystne. Pod rozwagę bierzemy różne aspekty: możliwości techniczne, wygodę użytkowania oraz cenę inwestycji. Głównie rozmyślamy jednak, w jaki sposób zaoszczędzić na ogrzewaniu wody. I tu na pierwszy plan wysuwa się koncepcja, łącząca w sobie wszystkie podane cechy: ogrzewanie gazem płynnym.

Grzałki rurkowe

Autor: www.centro-therm.pl
Źródło: www.centro-therm.pl
W tym rozwiązaniu liczy się przede wszystkim wygoda. Na regulatorach można zaprogramować praktycznie wszystko: średnią temperaturę w ciągu dnia i w nocy, czy dostosowanie spalania do warunków zewnętrznych. Dodatkowy plus? Jedna instalacja daje nie tylko ogrzewanie, ale i ciepłą wodę użytkową. Zwróćmy uwagę jednak, by zasobnik był wystarczającej wielkości – dobrany do ilości mieszkańców i mocy kotła.

Cały czas uznaniem cieszą się przepływowe podgrzewacze wody. Korzystają one z prądu jedynie gdy kurek z ciepłą wodą jest odkręcony, po czym wyłączają się gdy zakręcamy kran.

Aby uzyskać nowe dane na omawiane zagadnienie przenieś się tutaj (http://maragency.pl/kategoria/sitopiaskowniki/43), a na pewno nie poczujesz się zawiedziony Upewnij się, że tak jest!

Pamiętajmy tylko, by co pewien czas kontrolować grzałki rurkowe i w przypadku sporego zakamienienia grzałki wyczyścić. Coraz częściej inwestorzy decydują się na wkłady kominkowe które posiadają tzw. płaszcz wodny – . Jego działanie opiera się na tym, iż między dwiema warstwami metalu krąży woda, która ogrzewa się od ognia i spalin z kominka.

Aby taki kominek mógł był w stanie ogrzewać też wodę użytkową, nad paleniskiem powinna być zainstalowana specjalna wężownica, w której będzie biegła woda. Z tej racji jesteśmy w stanie w krótkim czasie i – co najważniejsze – tanim kosztem ogrzewać duże ilości wody, która utrzyma wysoką temperaturę jeszcze długo po wygaśnięciu ognia w kominku.

Rozwiązanie to sprawdza się najlepiej w okresie grzewczym, ale letnią porą, w upalne dni palenie w kominku jest niepotrzebne.

Spodobał Ci się prezentowany post? Zatem odsyłam tutaj (http://maragency.pl/kategoria/separatory-piasku/37) – tam odnajdziesz ciekawe informacje, które są przedstawieniem opisywanego zagadnienia.

Poza sezonem grzewczym najwygodniej jest podgrzewać wodę w inny sposób, np. przez wbudowane w zasobnik grzałki elektryczne tudzież elektryczny podgrzewacz wody – o których wcześniej była mowa.

kominek

Autor: MGProjekt Pracownia Architektoniczna
Źródło: http://www.flickr.com

Ogrzewanie generuje jedne z największych kosztów podczas stawiania domu, więc rozsądek i czas okażą się idealnymi doradcami.