Pragniesz mieć przytulny salon? Poznaj angielski styl!

Zapewne wielu z nas pamięta z brytyjskich seriali nostalgiczne, przytulne wnętrza mieszkań. Tapeta w róże, biała boazeria, okna w stylu angielskim. W obliczu dzisiejszego zaawansowania technicznego, tego rodzaju udekorowanie jest bez wątpienia niezwykle atrakcyjne, ludzie tęsknią za prostotą zamierzchłych lat, kojarzy nam się ona z ciepłem domowego ogniska.

Lecz w jaki sposób urządzić swoje pomieszczenie, aby przede wszystkim było interesujące i nieprzesadnie pstrokate? Jakie rozwiązania najsłuszniej zastosować? Czy drzwi angielskie to dobry pomysły? Sprawdź – zewnętrzne drzwi angielskie.Jeżeli lubimy wzorzyste tapety w pastelowych kolorach, jak najbardziej musimy je zastosować, lecz nie do końca na całej ścianie. Możemy pomalować powierzchnie na biało lub niezwykle jasny, pastelowy kolor, a wyłącznie jedną ścianę, na przykład na przeciwko okna w stylu angielskim, pokryć tapetą. Wtenczas nasze wnętrze będzie miało znacznie lżejszy wygląd. Jeżeli pragniemy posiadać w pokoju trochę antycznych mebli, jest to niezwykle trafiony koncept, jednak nie przesadzajmy z ich liczbą. Gdyż jeżeli każdy przedmiot będzie wiekowy, zmienimy nasze pomieszczenie w antykwariat. Wystarczy jedna, piękna komódka dębowa, która w połączeniu ze szklanym, nowoczesnym stołem zrobi wielką furorę. Dobrze w tym wypadku pomalować drzwi angielskie i boazerie na biało, pokój będzie mocniej słoneczny.Lecz jeżeli postanowimy zaaranżować w ten sposób dom, czy potrzebujemy na to majątku? Nie bardzo. Oczywiście, jeśli wyśnią nam się okna w stylu angielskim będzie to spory koszt, lecz same dodatki są niedrogie, zobacz

drzwi do domu

Autor: Paul Flint & Company
Źródło: http://www.flickr.com

: http://potocznyokna.pl/.

Tapetę, zwłaszcza taki niewielki skrawek, nabędziemy za kilkanaście złotych, najatrakcyjniejsze oferty znajdziemy w internecie. Jeśli chodzi o sofę do salonu – możemy jakąkolwiek posiadaną już obić na nowo w kwieciste wzory. Materiał będzie nas kosztował kilkadziesiąt złotych a fachowiec kilkaset – i tak o wiele mniej niż nowy mebel. Z zabytkowymi elementami bywa wszelako – jeśli masz wyczucie i potrafisz rozpoznać wartościowy przedmiot w zniszczonym meblu, możesz już za sto złotych nabyć interesującą komodę, potrzebować jednak ona będzie od ciebie odrestaurowania. To również są nieznaczne koszty a efekt gwarantowany. Jeśli okażemy troszkę pomysłowości, można z pospolitego wnętrza stworzyć ciekawą kompozycję. Drzwi angielskie, wzorzysta tapeta, białe boazerie – to wszystko pomoże nam nadać naszemu salonowi brytyjski wyraz, niczym z dawnych, angielskich filmów.