Z pomocą jakich materiałów dokończyć podłogi

Budowa domu to obowiązek zastosowania warstwy wykończeniowej podłogi. Wybór materiałów, jakimi obecnie można wykończyć podłogę będzie bardzo duży. Coraz mniejsza liczba osób decyduje się wykończyć podłogę układając parkiet. Co więc wybierają w zamian klasycznych desek na podłogę czy parkietów?

Podłoga drewniana

Autor: Proma Polska
Deska podłogowa warstwowa będzie obecnie jednym z bardzo modnych materiałów podłogowych stosowanych do wykańczania podłóg. Deska podłogowa warstwowa ma bardzo dużo zalet. Będzie w większości niezwykle wytrzymała i elegancka. Deski podłogowe warstwowe wyprodukowane są z naturalnych materiałów. To będzie kolejna, bardzo ważna zaleta (ile kosztuje deska podłogowa warstwowa). Każda deska warstwowa składa się co najmniej z dwóch warstw: jedna z nich będzie warstwą nośną, druga to ta warstwa której używamy. Warstwę nośną zazwyczaj wykonuje się ze sklejki wykonanej z drzew liściastych. Jako warstwę nośną również stosowane będzie drewno pochodzące z drzew liściastych. Jest to bardzo często materiał pochodzący z drzew rosnących w Polsce. Deska warstwowa jesion to materiał, którego warstwa użytkowa będzie wykonana z jesionu. Deska warstwowa jesion jest bardzo trwała, podłoga wykonana z takiej deski będzie w stanie przetrwać w doskonałym stanie przez sporo lat. Oczywiście jeśli będziemy ją stosownie pielęgnować.

lakier do drewna

Autor: Altax
Źródło: Altax
Uwzględniając swą decyzję na wykonanie podłoża z desek z warstwami mamy do wyboru materiały zabezpieczone na dwie możliwości. Producenci uwzględniają deski lakierowane lub olejowane. Ale może także zdecydować się na deski w stanie surowym. Te ostatnie będziemy musieli po założeniu uodpornić samodzielnie wykorzystując olej lub lakierobejcę – ile kosztuje deska warstwowa jesion. W uzależnieniu od koloru lakieru możemy wybierać deski w rozmaitych barwach, przynajmniej ogromną popularnością pośród klientów cieszą się deski wykończone lakierem, który umożliwia zachować naturalny wizerunek słojów. Zaletą desek warstwowych jest również bardzo szybki oraz prosty montaż. Instaluje się to tak prosto, że możesz wykonać to nawet samodzielnie. Zakładając podłoże z desek warstwowych samodzielnie mamy okazję przyoszczędzić na kosztach wykończenia.