Urządzamy własne mieszkanie – jakiego typu meble musimy wybrać?

W obecnych czasach przemysł meblarski jest bardzo dobrze rozwinięty. Nawet w mniejszych miastach mamy dostęp do sklepów zajmujących się sprzedażą mebli na cały kraj. Poprzez rozwój reklamy, zwiększeniem tempa życia największą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju ‘sieciówki’.

Produkty przez nie oferowane mają rzesze fanów, jak również rzesze przeciwników. Rozważając co możemy zyskać lub stracić kupując meble w sklepie sieciowym, zamiast u lokalnego producenta warto zwrócić uwagę na kilka spraw.

blat

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com

Tym, co najbardziej zachęca ludzi do nabycia masowo wytwarzanych mebli jest na pewno ich cena. W dzisiejszych czasach design jest tak różnorodny, że producenci są w stanie trafić w każde gusta, często jednakże kłopotem okazuje się (styropapa cena). W przypadku sklepów sieciowych zawsze jest ona znacznie niższa, niż np. przy drewnianych meblach produkowanych na wymiar, zależnie od życzeń klienta. Ogromne znaczenie odgrywa także dostępność tego rodzaju sklepów i brak koniczności czekania na wyrób mebla – znajduje się on po prostu w magazynie. W ten sposób możemy zaoszczędzić czas, jeśli zależy nam na szybkim załatwieniu tego typu zakupów. Takie meble przeważnie wykonane są ze sklejki) pokrytej laminatem, do złudzenia przypominającym prawdziwe drewno. Dzięki temu efekt jest całkiem dobry, a cena jest o wiele niższa niż w przypadku mebli wykonanych z prawdziwego drewna.

Przeciwnicy tego rodzaju zakupów natomiast uważają, iż produkty wytwarzane masowo są zwyczajnie nudne. Należy przyznać rację, iż w meble które pochodzą ze sklepów sieciowych są mało oryginalne. Większość osób to właśnie takie meble wybiera, przez co w co drugim domu możemy trafić na podobną szafę, kanapę czy stół w kuchni. W związku z panującym współcześnie trendem na slow life, popularne są natomiast unikaty, najlepiej w wersji handmade. Ogromną popularnością cieszy się dawanie drugiego życia starym zużytym meblom. Poprzez zabiegi odświeżające możemy w prosty sposób stworzyć bardzo designerskie przedmioty, których nikt inny oprócz nas nie będzie miał w swoim domu.

Bez względu na to, czy chcemy być oryginalni i sami odnowimy sobie antyczne meble lub wybierzemy się do stolarza który zrealizuje nasze wizje, czy też zdecydujemy się na produkty z sieciowych sklepów, najważniejsze jest nasze samopoczucie. Jeżeli dany mebel spełnia nasze oczekiwania, a pojemność naszego portfela pozwala na jego zakup, nie powinniśmy się martwić tym, czy ktoś będzie mieć taki sam czy nie.