Jak bezpieczne zakupić nowe mieszkanie? Na jakie kwestie zwrócić uwagę? Co jest w takiej dziedzinie najważniejsze?

Jak mamy w planach nabyć mieszkanie to zawsze trzeba pamiętać o wielu niezbędnych kwestiach, dzięki jakim uda nam się je kupić bez żadnych komplikacji. Zwłaszcza odnosi się to do sytuacji, jak pragniemy zakupić mieszkanie, które jest jeszcze w budowie. Zanim podpiszemy umowę z deweloperem najlepiej dowiedzieć się o najważniejszych kwestiach.

malowidło - dom

Autor: Alejandro
Źródło: http://www.flickr.com

Na pewno musimy pamiętać, że gdy powierzamy pieniądze deweloperowi to trochę ryzykujemy. Warto więc liczyć się z tym, iż firma może zbankrutować, a my stracimy oszczędności, jakie włożymy w budowę naszego domu. Z pewnością w jeszcze gorszej sytuacji są osoby, które wezmą na nią kredyt, ponieważ z mieszkania nic nie będzie, zaś spłacenia pozostanie ogromny dług.

Jeśli opisywany wątek jest dla Ciebie ciekawy, to poczytaj tu (https://www.prymat.net/) więcej informacji na podobne problemy, które będą dla Ciebie niezwykle pasjonujące.

Tak więc nowe mieszkania są zdecydowanie zachęcające i to nie zadziwia, lecz kupować należy z głową i w tym wypadku nie ma żadnych wątpliwości- sprawdź .

fotka - dom

Autor: Marco Verch
Źródło: http://www.flickr.com

Całe szczęście jednak bankructwa w tej branży nie są powszechne, to raczej niechlubne przypadki, o których mówi się dość dużo w mediach. Przez to może wytworzyć się fałszywy obraz, jakby zawsze miało coś się stać. Jednakowoż takiego ryzyka nie powinniśmy wykluczyć i zawsze powinniśmy być uważni, szczególnie, że sprzedaż mieszkań w tym obszarze rynku jest dość popularna- polecamy sprzedaż mieszkań tutaj. Z pewnością ryzyko stracenia wpłaconych za mieszkanie oszczędności można zminimalizować, gdyż od jakiegoś czasu obowiązują przepisy, które ochraniają nabywcę lokalu mieszkalnego albo domu jednorodzinnego. Tego typu przepisy zobowiązują deweloperów do założenia w banku rachunku powierniczego, na który powinny trafiać pieniądze każdego który nabywa mieszkanie jeszcze na etapie budowy.

Jak pragniemy mieć spokój najbardziej korzystnie wyszukać inwestycję z rachunkiem zamkniętym.

Zainteresowałeś się tym tematem? Przeczytaj zatem jeszcze dalej (https://www.merazet.pl/kategoria/serwis-i-laboratorium/laboratorium-pomiarowe/wzorcowanie-manometrow/) o tym punkcie w kolejnym tekście, który dla Ciebie stworzyliśmy. Mamy nadzieję, że Ci się podoba.

Po wpłacone przez nas pieniądze deweloper sięgnie dopiero wtedy, jak już będzie zawarty akt notarialny jaki przenosi na nas własność mieszkania. To tak naprawdę oznacza, iż deweloper musiałby sfinansować budowę samodzielnie lub przy pomocy kredytu. Może być jednakże też tak, iż rachunek będziemy mieć otwarty, nie zamknięty. W tej sytuacji bank wypłaca deweloperowi zgromadzone na nim pieniądze, jak roboty postępują. Niestety, tego rodzaju rachunek nie gwarantuje pełnego bezpieczeństwa, więc korzystniej wybierać dewelopera, który zapewnia rachunek zamknięty.

Categories: Rola budowlańca

Tags: , ,