Montaż złączy z pomocą obejm

Klamry zaciskowe posiadają bardzo szerokie zastosowanie. Produkowane są też z różnych tworzyw, zależnie od funkcji. Opaski, obejmy zaciskowe i tuleje zaciskowe umożliwiają montaż końcówek i złączy do węży przemysłowych.

Rury

Autor: Armacell
Źródło: Armacell
Ich ścisły dobór i montaż ma istotne znaczenie dla bezpieczeństwa użytkowań przewodu. Zestawiając odpowiedni gatunek podzespołu montażowego, należy wziąć pod uwagę typ instalowanej końcówki budulec i grubość ścianki. (Dystrybutor elementów złącznych) Określone są do szybkiego powiązania wiązek drutów, kabli, węży, rękawów.

W poniektórych wypadkach potrzebne są obejmy zaciskowe odporne na warunki pogodowe i agresywne chemikalia nietoksyczne, niezapalne, wytrzymałe na wysokie temperatury. Mają duży zakres przeznaczeń, także w przemyśle okrętowym, kopalnictwie i środowiskach narażonych na korozję. Występują w przeróżnych szerokościach i są niesłychanie mocne.

Cechuje je ogromna odporność na warunki atmosferyczne, przede wszystkim na działanie wysokich temperatur, niekorzystnych czynników zewnętrznych. Opaski stalowe są nietrujące, wytrzymałe na działanie paliw płynnych, smarów i olejów, oraz agresywnych chemikaliów. Zdołają być używane także w środowiskach korozyjnych.Obejmy zaciskowe służące do efektywnego zamocowania zakończeń na węże, są z powodzeniem używane w wielu sektorach przemysłu. https://www.metfix.com.pl/oferta/elementy-zlaczne/wkrety-drewna-blachowkrety/ taśmą, oraz opaski zaciskowe z zamknięciem przegubowym.

Specjalistyczne opaski zaciskowe ze stali kwasoodpornej z samozaciskowym zamknięciem kulkowym, umożliwiają mocowanie opasek bez zastosowania specjalnych przyrządów.

Ocynkowane obejmy zaciskowe należą do zazwyczaj używanych opasek do węży o ciśnieniu do 25 bar. Są dobre do środowiska niekorozyjnego. Opaski zaciskowe wykonane z nylonu cechuje niewielka waga, są wygodne w użytkowaniu i łatwe w montażu, nie potrzebują zastosowania dodatkowych przyrządów, zadzierzgnięcie opaski jest możliwość wykonać ręcznie.

Istnieją również obejmy określone do zaciskania końcówek nierdzewnych higienicznych, lub te przeznaczone do zakończeń gatunku hydraulicznego