Co zrobić na wypadek poważnej awarii kotłowni w sezonie grzewczym? Czy kupienie nowego kotła w takiej sytuacji to rzecz konieczna?

Ogrzewanie swojego lokum jest rzeczą, o której są zmuszeni myśleć każdy sezon grzewczy ich właściciele. Nawet gdy wszystko zostanie świetnie zaplanowane, odpowiednia ilość opału zakupiona to i tak zdarzają się sytuacje niezależne od nas, a konkretnie awarie. Jak można zabezpieczyć się na taką wypadek?

odbitka - dom

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna czasem usterka nie jest czymś poważnym i możemy wezwać fachowca, jaki szybko ją usunie. W takim wypadku jesteśmy w lepszej sytuacji i płacimy za naprawę oraz ewentualne części zamienne. Może nie będzie to mały wydatek jednak na pewno mniejszy niż kupienie nowego kotła – kotłownie wodne do wynajęcia.

Z pewnością zainteresuje Cię ta polecana treść (http://dkrm.com.pl/fasady-i-elewacje-wentylowane/) na opisywany temat, więc nie czekaj – kliknij tu i zobacz więcej na prezentowany temat!

Jednak czasem sytuacja jest tak zła, iż piec musi być wymieniony. Taka sytuacja w sezonie grzewczym to trudna sprawa. Szczególnie, że nie zawsze mamy pieniądze na tak nieprzewidziany wydatek. W takim momencie warto wiedzieć, iż jest jeszcze inne wyjście, a mianowicie wynajem kotłowni. Z pewnością wiele ludzi o tym nie słyszało, natomiast rzeczywiście już coraz więcej firm posiada w ofercie tego typu usługi. Prócz sprzedaży różnego rodzaju wyrobów, oferują oni także niektóre urządzenia na wynajem.

dom - image

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
W ofercie też możemy spotkać wersje mobilne, to znaczy gotowe kotłownie kontenerowe, które przyjeżdżają na naszą posesję i trzeba je podłączyć pod instalację grzewczą.

Te opublikowane tu wpisy z www zaspokoją Twą dociekliwość, jeżeli omawiana w tym artykule tematyka bardzo Cię zaabsorbowała.

Czasem również możliwy jest wynajem kotłów (bonusy) montażowych, czyli po prostu zakłada się wynajęty kocioł w miejsce starego i płaci za wynajęcie. Możliwości jest trochę, tak samo jak rodzajów kotłów. Z łatwością można wynająć kotły parowe albo choćby olejowe w zależności od tego, których do tej pory używaliśmy.

Ta opcja jest idealna także dla firm, jakie muszą zatroszczyć się o ciągłość produkcji. Na wypadek różnych nieprzewidzianych zdarzeń takich jak awarie, albo też konieczność zwiększenia ilości ciepła, albo też gdy grożą nam planowane przestoje w dostępie do ogrzewania, takie rozwiązanie będzie czymś idealnym. Warto wiedzieć, iż taka możliwość jest właśnie gdy przydarza się taka jedna z awaryjnych sytuacji. Właśnie w takiej sytuacji kotły w kontenerach będą idealne. Są bardzo szybkie w montażu oraz uruchomieniu, bezproblemowe w transporcie oraz nie trzeba dodatkowych zezwoleń budowlanych. Jest to taka mobilna kotłownia, która rozwiąże łatwo sporo problemów. Dlatego dobrze jest wiedzieć, iż można skorzystać z takich możliwości.

Categories: Rola budowlańca

Tags: , ,