Kostka granitowa jako bardzo dobre rozwiązanie na stworzenie estetycznego domowego podjazdu

Estetyczny podjazd czy stylowe ścieżki w ogrodzie, są dziś proste do zrobienia. Niezwykle popularne oraz w dobrej cenie są materiały granitowe. Są one też, w miarę szybko dostępne w centrach z artykułami budowlanymi albo u producentów. I chociaż są droższe niż betonowe, różnokolorowe kostki, to wyglądają dużo bardziej interesująco.

kamień

Autor: Uwe Kuhn
Źródło: http://www.flickr.com
Kostka granitowa jest bardzo trwała (zobacz szczegóły). Cechuje się znaczną odpornością na czynniki zewnętrzne. Nie straszny jej deszcz ani śnieg. Niezwykle długo może spełniać swoje zadanie, nawet przy znacznym przeciążeniu. Nie bez przyczyny, kostka granitowa używana jest do układania uliczek, szczególnie w starszych częściach miejscowości. Nawet jako uliczka z ogromnym obciążeniem, faktycznie przez długie lata będzie pozostawała bez uszczerbku. Dlatego też, wyśmienicie nadaje się na domowy podjazd lub ogrodowe ścieżki.
Kostka granitowa, kostka na mur lub krawężniki granitowe wytwarzane są z dobrej jakości skały granitowej. To trwały kamień, nie wymagający innych uzupełniających procesów konserwacyjnych (więcej informacji o kopalni granitu). Wysokiej jakości produkt zapewni jedynie rzetelna kopalnia granitu, jakich w Polsce nie brakuje. Dolny Śląsk ma trochę, faktycznie poważanych placówek wydobywczych, a ich kamień granitowy znany jest z wysokiej jakości na całą Europę. Właściwie prosperująca kopalnia granitu jest w stanie dostarczyć do producentów bardzo dużą ilość granitu.

Krawężniki granitowe są niezwykle pasującym dodatkiem do kostki. Kamień granitowy całościowo wygląda bardzo przyjemnie i stylowo. Ma naprawdę ładny, błyszczący się kolor, a jego nierówności nadają mu niepowtarzalności. Możemy dostać również kamień wyszlifowany, choć nie będzie już prezentował się tak ładnie (więcej informacji). Kostkę granitową możemy wyłożyć w różnorodne fantazyjne szablony oraz obrazy. Tak zrobiony podjazd może nam służyć przez bardzo długi czas i na pewno nic złego się z nim nie stanie. Dodatkowo, chropowata faktura kamienia oraz małe szpary pomiędzy kostkami ułatwią odpływ wody, natomiast zimą nie tworzy się gładka oraz niezbyt bezpieczna nawierzchnia.

Ładnie wyłożona kostka, która jest dużo bardziej estetyczna od betonowej kostki brukowej, spowoduje, że nasz podjazd będzie unikatowy oraz wyróżniający się na tle podjazdów okolicznych domów. Również dróżki ogrodowe będą wyglądać niezwykle stylowo.