Jacuzzi to relaks dla ciała i ducha Pamiętaj jednakowoż, iż w wodzie mogą czaić się groźne związki chorobotwórcze. Co z tym zrobić?

Gdy mróz szaleje na dworze, z reguły myślimy o czymś miłym i ciepłym, przykładowo jak jacuzzi. Jednak czy jest to ulga dla nadwyrężonych mięśni i wspaniały pomysł na odprężenie, a może to kąpiel z bogatej w grzyby i choroby mieszance?

klik

Autor: Arto Brick
Źródło: http://www.flickr.com
Jak się okazuje zarówno jedna jak i druga wersja może być prawdziwa. Kiedy jest najdogodniejszy moment na jacuzzi? Relaks po ciężkim dniu czy poranki, popołudnia lub wieczory w jacuzzi? Wszystkie odpowiedzi są właściwe, gdyż każda pora jest dobra na taki relaks, a każdy równocześnie ma odmienne potrzeby, co doużywania jacuzzi. Jak ktoś nie lubi rano wstawać może bez stresu sobie odpocząć, a kąpiel w jacuzzi (wejdź na stronę) przełożyć na później. Niektórym jednak tego typu zabieg odpowiada w porze porannej.

Jeżeli zaciekawił Cię tego typu artykuł, zobacz inne informacje na ten temat. Najlepiej sprawdź sam szklane ściany, odnajdziesz tutaj podobne informacje.

Pamiętaj jednak, że na dowolnej pływalni znajdujesz możliwość kąpieli w bąbelkach. Jednocześnie stale mogą ukazać się wątpliwości dotyczące czystości w tego typu miejscu. W każdym momencie bowiem ktoś siedzi w jacuzzi.

Tak więc trzeba zasięgnąć opinii, czy ktoś zadbał o wymianę wody, wyczyszczenie jacuzzi? Czasem tak bywa, że odpoczynek w jacuzzi zostaje zakłócony przez kogoś z personelu pływalni, gdyż konieczne jest zrobienie podstawowych zabiegów sanitarnych. Niestety, nie tylko my lubimy jacuzzi. Adekwatne upodobanie wykazują mikroby.

jacuzzi

Autor: Karen Highland
Źródło: http://www.flickr.com
Przed wejściem do jacuzzi, należy zapytać kogoś z obsługi, jak czyszczony jest basen. Jeżeli normy są przestrzegane, to z pewnością zostanie Ci udzielona długa i zadowalająca odpowiedź. Jeśli odniesiesz wrażenie, że coś nie gra, lepiej zrezygnować z kąpieli. Nowoczesne, ale i kosztowne środki dezynfekujące do tego typu urządzeń raczej trzeba stosować kilka razy w tygodniu.

Jednocześnie, niektóre urządzenia lub tylko woda potrzebują regularnych zabiegów, a chociażby kontroli. To ważne choćby z tego względu, że istnieje poważne zagrożenie ze strony bakterii Legionella pneumophila. W takich miejscach są też spotykane pałeczki jelitowe, gronkowce czy grzyby. Mogą one zaatakować drogi moczowe, układ oddechowy i skórę. Pamiętajmy więc, że kąpiele w jacuzzi to bardzo miłe doświadczenie. Niemniej, jeżeli jesteśmy na innym basenie po raz pierwszy należy się zorientować, jakiego typu środki stosowane są do oczyszczania i dezynfekcji jacuzzi.

Categories: Rola budowlańca

Tags: ,