Jeśli chcemy uefektywnić pracę magazynu, to wykorzystajmy najnowsze rozwiązania

Jeśli mamy magazyn albo na przykład archiwum, to z pewnością chcemy zadbać o to, by przetrzymywane tam rzeczy były jak najlepiej porozkładane i by mieć do nich łatwy dostęp.
Znakomitym pomysłem może być więc wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań, które bardzo ułatwią nam zorganizowanie pracy na powierzchni magazynowej.

systemy

Autor: DOLCAN
Źródło: DOLCAN
stal nierdzewna

Autor: Hamza Achhab Kanouni
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli przykładowo trzymamy dokumentację, to idealnym wyjściem może być zaopatrzenie magazynu w regały jezdne – więcej o autorze o regałach jezdnych. Dzięki temu maksymalnie wykorzystamy dostępną powierzchnię oraz będziemy mieli bardzo łatwy dostęp do wszelkich akt. Te regały można bez problemu przesuwać, a gdy są niepotrzebne zabierają mniej miejsca. Należy zaznaczyć, że regały jezdne można połączyć w różne elementy, co bardzo ułatwi organizację pracy w magazynie.

Dobry magazyn musi posiadać też sprawny system wewnętrznego transportu. W tym celu należy zastosować właściwe przenośniki. Aktualnie na rynku odnajdziemy mnóstwo ich typów. Wybór jest zależny od tego, co przechowujemy. Da się wykorzystać na ten przykład przenośniki rolkowe, łańcuchowe albo stoły buforowe (-> tutaj o przenośnikach). Oferta jest naprawdę rozmaita, więc bez wątpienia znajdziemy rozwiązanie, które znacznie ułatwi organizację pracy. Warto również posprawdzać czy firma sprzedająca przenośniki, proponuje również serwis, żebyśmy posiadali pewność, że w razie awarii naprawa będzie szybka.

Innowacyjne rozwiązania bez wątpienia pozwalają na lepsze organizowanie pracy magazynu oraz łatwy dostęp do przetrzymywanych artykułów, czy będą to palety czy przykładowo dokumenty.