Projekt na długą parcel

Na każdym typie parceli można zbudować dom. Powinno się wybrać taki plan, aby łącznie z terenem tworzył logiczną całość.

odzwierciedlenie - dom

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
Nierzadko zdarza się, że mamy nieruchomość (poznaj nieruchomości Archicom Polska SA), która nie do końca jest zgodna z naszymi marzeniami. Jesteśmy spadkobiercami lub ktoś nam ją darował. Nierzadko jest też to super okazja albo bardzo nam zależy na tej konkretnej umiejscowieniu i wtedy wielkość działki ma znaczenie drugorzędne. Wąska działka to wyzwanie, żeby ciekawie zaprojektować budynek mieszkalny. Projekty domów na wąską działkę znajdziemy w internecie. Najlepiej zatrudnić projektanta. Ważne jest czy parcela jest wąska, ale jest położona wzdłuż ulicy. Czy jest wąska potocznie zwana „kiszka” i biegnie w głąb (tu znajdziecie projekty domów na wąską działkę). Jeśli jest ułożona wzdłuż ulicy to nie jest to kłopot. Bez problemu będzie zlokalizować garaż i dostęp do pozostałych budynków gospodarczych nie będzie utrudniony. Sytuacja gmatwa się, kiedy nieruchomość biegnie w głąb oraz jest tylko wąski wjazd. W takiej okoliczności warto bardzo dokładnie przestudiować projekty domów na wąską działkę. Pierwsze kłopoty mogą pojawić się już podczas budowy. Wielotonowy, duży sprzęt może mieć problem wjechać, wykonać manewr na parceli. Jeśli już istnieją zbudowane domy obok płotu będzie tym trudniej. Należy Pomyśleć gdzie umieścić garaż. Czy w części początkowej? Ułatwi na pewno to wyjazd, ale panorama będzie nieatrakcyjna. Czasami naprawiając samochód rozkłada się sprzęt na zewnątrz i kiedy niespodziewanie musimy wejść do mieszkania może zdarzyć się, że ktoś z ulicy zabierze nam materiałom (zobacz piły pilana). Może być taka sytuacja, że garaż z przodu to jedyne rozwiązanie.

dom - wizja

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Sposobem na wąską działkę może być budowa domu piętrowego. Nie obejmuje on sporej powierzchni. Ponadto garaż można wygospodarować w części piwnicznej. tak oto zostanie wygospodarowana ekstra powierzchnia. Właściwie dobrany dach wizualnie zwiększy nieruchomość. Wąska działka zaaranżowana przez eksperta zadowoli każdego inwestora. Warto znaleźć sposób, aby uzyskać jej zalety.