Wyposażenie oraz dodatki w aranżacji domów|W jaki sposób urządzić pokój dzienny?

Pokój dzienny to domowe centrum relaksu. Jedni czytują tu książkę, inni TV; ktoś lubi bawić się na dywanie z pociechą, natomiast ktoś inny buszuje w Internecie siedząc na sofie z notebookiem na kolanach.
Salon to także miejsce wspólnych obiadów i podejmowania gości.

biuro

Autor: K2 Space
Źródło: http://www.flickr.com

Z tego wnętrza korzystają wszelcy lokatorzy, zaś niektóre aktywności muszą odbywać się równolegle. W jaki sposób zaprojektować salon, który bez problemu spełni wszystkie nasze oczekiwania? Większa część osób, która urządza własne pierwsze mieszkanko uważa, że idealnym kształtem dla pokoju dziennego będzie kwadrat bądź prostokąt przybliżony do kwadratu. To prawda, lecz tylko w odniesieniu do niewielkich powierzchni. Jeżeli pokój dzienny jest wielki, nietypowy układ może się stać jego zaletą, bowiem w sposób naturalny pozwala wydzielić strefy funkcjonalne. Kształt litery „L” możemy spożytkować do kreacji strefy wypoczynkowej Hamak ogrodowy i jadalniowej, niszę możemy zmienić w zonę biurową.

Jeżeli uważasz, że treści zawarte w opisywanym wpisie są godne Twojego zainteresowania, kliknij tu – ten unikalny serwis www (http://smartvent.pl/automatyka/manipulatory/) również Cię zaintryguje!

Przyjrzyj się dokładnie własnemu salonowi oraz spożytkuj jego układ.

noc

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Pokój dzienny zwykle spełnia również rolę pokoju gościnnego, a częstokroć Twojej alkowy, toteż kanapy muszą rozkładać się. Stosuj umeblowanie wielofunkcyjne takie jak puf, jaki może być podnóżkiem, stołem kawowym, niedużą półeczką. Wykorzystaj meble (zobacz: nowoczesne meble biurowe) ze schowkami. Zarówno kanapę, stół bądź puf możesz kupić w wersji otwieranej z przegródką lub komorą na bety.

Strefę relaksu można łatwo odgraniczyć wykorzystując sprzęty wypoczynkowe – kanapę, fotele na dywaniku. Jesteś na kobiercu – jesteś w strefie wypoczynku. Spożytkuj hamaki ogrodowe – taki hamak w zonie wypoczynku to bardzo interesujące wyjście.

Categories: Rola budowlańca

Tags: , ,