Najlepszym miejscem do odpoczynku w naszym ogrodzie może być altana lub wiata.

Ogród to miejsce relaksu po pracy. Gdzie i z jakiego surowca podstawić altanę w ogrodzie? To podstawowe pytanie wszystkich tych, którzy chcą ją posiadać.
Altanę najlepiej zbudować w głębi ogrodu.

laminat

Autor: Dale Simonson
Źródło: http://www.flickr.com
Z dala od ulicy, w spokojnych miejscu, w którym będziemy czuć się naturalnie. Winien to być najlepszy punkt z panoramą na piękny ogród. Albo (na tej stronie) po prostu ulubione miejsce. Dobrze jest obsadzić altanę pnączami albo wysokimi krzakami, które dadzą cień i odgrodzą od hałasu. Jeśli altana jest usytuowana w pobliżu domu, dobrze jest ją zaaranżować w podobnym stylu co dom, w bryle nawiązującym do jego architektury, wykorzystując pozostające materiały. Altanki ogrodowe Koniecznie sprawdź na buduje się z drzewa. Z sosny i świerkowe jest tanie, ale stosunkowo miękkie i nietrwałe. Rzadziej używane są szlachetne gatunki. Każde drzewo wymaga zakonserwowania przed czynnikami atmosferycznymi, grzybami oraz szkodnikami.

Masz chęć poznać inny aspekt tej sprawy? Zobacz więcej porad pod linkiem (https://anotis.pl/oferta/panel-ogrodzeniowy-wypukly-typ/) – one niewątpliwie mogą rzucić nowe światło na analizowany temat.

Najlepiej jest wykorzystać części zakonserwowane ciśnieniowo, gdyż w czasie tego procesu preparat wchodzi w głąb drewna.

Mało skomplikowaną konstrukcyjnie opcją dla altanki ogrodowej będą wiaty drewniane Warto sprawdzić ofertę firmy Geisser na przykład. Wiata ogrodowa to prosta, łatwa w konstrukcji inwestycja. Może być tym, czym zapragniemy. garażem, czy elementem do przechowywania drewna. Jeżeli posiadamy czas i pieniądze wybudujemy oczywiście piękną altanę. W przeciwnym razie wiatę. Problemem nie jest przecież kupienie i złożenie gotowych części. W opinii posiadaczy ogrodów, wiata ogrodowa jest ważnym elementem w każdym ogrodzie.

Bywa, że trzeba posiadać pozwolenie na wybudowanie altany.

Altany i wiaty o powierzchni nieprzekraczającej 25m2 nie wymagają pozwolenia na budową, a jedynie zgłoszenia faktu jej budowy w gminie. Przy zgłoszeniu nie możemy przesłać szkicu projektu a już profesjonalny projekt.

Categories: Rola budowlańca

Tags: , , ,