Odsiarczanie spalin – doskonały sposób na to, aby ograniczyć emisję tlenku siarki do atmosfery

Tematyka kopalń regularnie gości w naszych mediach a także dyskusji publicznej. Ich przyszłość jest stawiana pod znakiem zapytania.

odsiarczanie spalin

Autor: Dennis van Zuijlekom
Źródło: http://www.flickr.com
Wszak obecnie coraz silniej podkreśla się istotność odnawialnych źródeł energii. Czy owe „prognozy” są uzasadnione? wkg.pl
Wbrew temu, co mogłoby się wydawać kopalnie mają się całkiem dobrze. Udało się także wypracować swoisty „kompromis” pomiędzy ekologią a wydobywaniem surowców. W ostatnich czasach wzniesiono dużo zakładów, których domeną jest odsiarczanie spalin oraz węgla- ciąg dalszy. Przywołane procesy mogą przebiegać różnorodnymi metodami dla przykładu: suchą, hybrydową bądź też mokrą. Wszystkie mają swoje „plusy” i „minusy”.

Do tej pory nie opracowano metody, która mogłaby zyskać miano najlepszej. Przedsiębiorcy nie ustają jednakże w poszukiwaniach nowatorskich technologii oczyszczania spalin. Wszystko po to, żeby zredukować ilości tlenków siarki trafiających do atmosfery. Dobrze byłoby zaznaczyć, iż we współczesnych kopalniach wydobywa się nie tylko węgiel, ale także kamień, który ma niesłychanie szerokie zastosowanie-

Dowodów potwierdzających ową tezę jest mnóstwo. (tutaj więcej) Wystarczy zaledwie rozejrzeć się na rynku, gdzie coraz większe zainteresowanie wzbudzają parapety kamienne.

Categories: Rola budowlańca

Tags: , ,