Panele czy siatka? Jakie ogrodzenie dobrać?

Fabrykanci płotów oferują ogrom rozwiązań odpowiadających na wymogi konsumentów. Pośród nich możemy wskazać 2 główne grupy: ogrodzenia panelowe oraz z siatki. Różnią się one nie wyłącznie technologią wykonania, ale też ceną, designem i trudnością montażu.

Nim postawisz na jeden z wariantów, zaznajom się z ich specyfiką.

Systemy ogrodzeniowe z paneli to opcja skierowana przede wszystkim do ludzi ceniących estetykę. Dzięki rozmaitości modeli możesz postawić na przęsła tradycyjne, ozdobne, a także całkiem niepospolite, których wygląd możesz modyfikować według własnego uznania. Istotna jest prostota jak też prędkość montażu systemów panelowych – da sobie radę z nim każdy majsterkowicz. Starczy tylko odpowiednio wytyczyć przebieg ogrodzenia, określić punkty umiejscowienia słupów w ziemi, a w następnej kolejności postępować według instrukcji dostępnych w necie.

Siatka . Opłata w przeliczeniu na metr bieżący ogrodzenia stanowi główną przewagę systemów ogrodzeń z siatki nad tymi z paneli. Z tej przyczyny warto spożytkować ją dla przykładu po bokach jak też z tyłu posesji, nawet gdy od frontu wyselekcjonowaliśmy ogrodzenie z paneli. Ogrodzeniowe siatki mogą być plecione albo zgrzewane. Pierwsze są klasyczne, przeważnie o oczku w kształcie rombu.

Jeśli pragniesz poznać inny analogiczny punkt widzenia na rozważaną w tym poście kwestię, to przeczytaj więcej w omówieniu, które powiększy Twoją wiedzę.

Charakteryzują się też znaczą giętkością. Najbardziej popularne są cynkowane lub powlekane zielonym PVC. Siatki zgrzewane natomiast wyglądem przypominają panele ogrodzeniowe. Mają oczka kwadratowe albo prostokątne. Są też znacznie sztywniejsze od plecionych siatek.

dom jednorodzinny

Autor: Eliot Phillips
Źródło: http://www.flickr.com

Obydwa warianty ogrodzeń z siatki osiągalne są w wielu deseniach, dlatego na pewno znajdziemy taką, jaka nie tylko ochroni posesję, lecz również zaakcentuje jej wygląd.

Warto jednakże pamiętać, że montaż siatki będzie trudniejszy a także zajmuje więcej czasu aniżeli w wypadku paneli. Wymaga umiejętnego napięcia a także dostosowywania do ułożenia terenu. Dlatego w tym wypadku dobrze jest zwrócić się po wsparcie do profesjonalistów. Jeśli więc zależy nam na oszczędności, korzystniej wybrać siatkę.

Jeżeli jednak stawiamy głównie na stylistykę a także łatwość montażu, wskazane jest rozważyć panele.

Do ogrodzenia powinniśmy wybrać stosowną bramę. Jeżeli chodzi o bramy Bydgoszcz, Wrocław, Warszawa oraz inne duże miasta mają ich w ofercie całe mnóstwo – zobacz np bramy włocławek.

Categories: Rola budowlańca

Tags: , ,