W jakiej sytuacji schody drewniane mogą być lepsze niżeli żelbetowe?

Jeżeli jesteś mężczyzną na tzw. dorabianiu, posiadasz co prawda godną pochwały pracę, odnalazłeś teraz własną drugą połówkę, lecz dzieci i postawienie domu mogą być jeszcze w zamierzeniach, termin zastanowić się o niniejszym, jak się do tej finalnej czynności wziąć.

Dobrze przecież być „na swoim”, nie musieć każdego dnia targować się z teściami o przestrzeń w kolejności do łazienki, nieprawdaż?
zobacz

Autor: Robert Linsdell
Źródło: http://www.flickr.com

Takowy schody wytwórca na pewno zaoferuje Ci odpowiednie rozwiązanie, np.. schody kręcone drewniane. Schody drewniane mają konstrukcję samoczynną oraz dobrze sprawdzają się w konstrukcjach krętych, zatem w miejscach nie srogich znacznej ilości lokacje. Każdy schody (zobacz producent schodów drewnianych) z pewnością to potwierdzi.
Każde schody drewniane robi się z drewna litego albo sklejonego. Gatunki drzew, które mają wykorzystanie do ich konstrukcji to: buk, orzech, czereśnia. Można wykorzystać też bardziej egzotyczne drzewo, dla przykładu. Mahoń Bodo , Jatoba i iroko. Słoje w takim drzewie winny być gęsto usytuowane a wilgotność drewna powinna wynosić poniżej % . Jeśli interesują Cię schody (zobacz schody kręcone drewniane), pamiętaj, iż z pewnością będą bardziej naturalne niżeli schody żelbetowe . Prawidłowo byłoby zainstalować na nich części zapobiegające poślizgom, np.. specjalne aluminiowe lamówki.

Jeśli jesteś zainteresowany montażem tego typu schodów w swoim nowym lokalu, zapytaj się kolegów, który schody producent posiada najlepszą ofertę.