Modernistyczne ogrzewanie w twoim domu

Polska leży na obszarze klimatu umiarkowanego, przez co jej obywatele mogą delektować się czterema porami roku. Na nieszczęście, tego typu tendencja powoduje, że jesteśmy także narażeni na mroźne zimy, występujące przez kilka miesięcy.

nowoczesne odkurzacze

Autor: Dennis van Zuijlekom
Źródło: http://www.flickr.com

Ich uciążliwość polega przede wszystkim na kosztowności, bowiem każdy z nas w okresach zimowych musi opłacić koszty ogrzewania.
W zależności od tego, gdzie zamieszkujemy, inne rodzaje ocieplenia będziemy mieli do wyboru. W wolno stojących domach nierzadko montowane są grzejniki płytowe, montowane głęboko pod podłogą. Dzięki czemu mieszkanie nie posiada żadnych kaloryferów, zatem stalowe (zobacz koniecznie – kątowniki zimnogięte katalog) rury nie szpecą wnętrza domostwa. Montaż ogrzewania podłogowego od podstaw to spory koszt, bowiem potrzebuje kucia podłóg, aby możliwy był montaż płyt. Dlatego tego rodzaju rozwiązanie zazwyczaj wykorzystywane jest w nowych budowlach, gdzie mieszkańcy od początku zajmowali się projektem.
Najczęściej występującym współcześnie typem ogrzewania jest gazowe, które jest tańszą alternatywą dla elektrycznego. Opcja ta szczególnie popularna jest w starych kamienicach, gdzie lokatorzy wymieniają piece na grzejniki płytowe – grzejniki płytowe, stalowe. Będzie to metoda znacznie wygodniejsza, gdyż nie wymaga od nas właściwie żadnego wysiłku, piec sam się włącza o określonych terminach.

W zalewie otaczających nas wiadomości niełatwo jest znaleźć naprawdę wartościowe informacje. Dlatego jeśli ciekawi Cię tego typu artykuł, to koniecznie zobacz rekomendowane info (http://www.invado.pl/produkty).

Stalowe rury prowadzą od niego ciepłą wodę do grzejników rozmieszczonych na terenie całego mieszkania. Lecz jeżeli pragniemy wykorzystać rozwiązanie tego typu u siebie, powinniśmy pierw uszczelnić okna a także ściany, aby zmniejszyć koszt opłat gazowych.

W kraju nie można sobie pozwolić na brak ogrzewania we własnym mieszkaniu, bowiem klimat temu nie sprzyja.

W zabytkowych kamienicach wciąż sporo osób pali w tradycyjnych piecach, jednak odsetek z nich przerzuca się na piece gazowe. Natomiast w nowo wybudowanych domkach na przedmieściach, króluje ogrzewanie podłogowe.

Categories: Rola budowlańca

Tags: , , ,