Karta hotelowa, jaka zastąpiła nie tylko klucz, ale wszystkie urządzenia elektryczne

Czy pamiętasz jeszcze, iż dekadę temu ludzie podniecali się kartami o pamięci 64 MB? Prawda, iż zdaje się jakby było to setki lat temu? Dziś produkowane są karty o pojemności 64 GB, dyski HDD o pamięci 1000 TB, zaś my pragniemy omówić inną kwestię.

Pewna firma wprowadziła do sprzedaży nowatorski system, jaki automatyzuje funkcjonowanie urządzeń w hotelu, zaś wszystko oparte jest na…karcie hotelowej.
karta hotelowa

Autor: Ospel
Źródło: Ospel
Wprowadzony system oparty jest przede wszystkim na bezprzewodowym łączu karta hotelowa-odbiornik w pokoju (karty hotelowe).

Zajrzyj na naszą kolejną witrynę, na której znajdziesz porywający kompleksowy raport (https://kret-malepszy.pl/piaski) na ten temat. Czekają na Ciebie szczegółowe wiadomości.

Nowatorski system nie tylko otworzy drzwi, kiedy do czujnika zbliżona zostanie karta, ale również w czasie rzeczywistym poinformuje gdzie w pokoju znajduje się człowiek posiadający kartę. Dzięki takiemu rozwiązaniu, służba hotelowa będą mogli szybciej zadziałać, jeżeli ktoś straci przytomność. Specjalne urządzenie, jakie zostanie połączone z systemem hotelowym, może posiadać różne funkcje. Najbardziej rozbudowane wersje będą mieć funkcje: otwarcia i zamknięcia pokoju gościa, włączania światła powitalnego, wyświetlenie statusu („proszę nie przeszkadzać” lub „proszę o posprzątanie), załączenia wybranych obwodów elektrycznych i klimatyzacji, kontroli opuszczenia żaluzji oraz otwarcia i zamknięcia okien. Prawda, iż jest to niesamowity system, który zezwala gościom niemalże w pełni spersonalizować funkcje pokoju według własnych przyzwyczajeń. Goście przez kartę ustawić w jakich godzinach system ma załączyć ogrzewanie, zamknąć rolety. System – (sprawdź na przykład system wypożyczalni) rozpozna również której karty użyto, także żaden inny gość nie będzie miał możliwości wtargnąć do pomieszczenia, ponadto system natychmiast poinformuje obsługę o próbie wtargnięcia (ciekawe oferty, zobacz pod adresem ). Wydaje się, że jedyną wadą systemu będzie system hotelowy, jaki w czasie awarii…odłączy wszystkie urządzenia w pokojach hotelowych. Ale trwają obecnie prace nad ulepszeniem systemu tak, by urządzenia w pokojach funkcjonowały także w trybie awaryjnym.

Dzisiaj przy pomocy jednej karty człowiek będzie miał możliwość spersonalizować funkcje pomieszczenia hotelowego pod prywatne potrzeby. Karta hotelowa nie tylko zastępuje klucze, ale włączniki świateł, pilot do klimatyzacji, właściwie obsłuży wszelkie urządzenia i instalacje elektryczne.