W przypadku, jeżeli posiadasz jakieś pytania powiązane z prowadzoną firmą, pójdź do specjalisty

Przedsiębiorcy cały czas miewają różne wątpliwości związane z prowadzoną działalnością. To zupełnie naturalne, bo przepisy zmieniają się naprawdę często i ciężko za nimi nadążyć.

miejsca

Autor: Klimatop
Źródło: www.klimatop.pl
Wiele pomocnych informacji, można znaleźć w internecie, ale jeśli mimo to miewa się jakieś pytania, warto przedstawić je w czasie rozmowy ze specjalistą określonej dziedziny.
odzwierciedlenie - czas

Autor: Dawid Dawidowski
Źródło: http://www.flickr.com

przedawnienie roszczeń

Autor: Mebel Rust
Czasami roszczenia się przedawniają
Przedsiębiorcy dosyć często miewają trudności z nieuczciwymi kontrahentami, którzy zalegają z zapłatą za produkty oraz usługi. Czasem rzecz jest tak poważna, że zostaje przekazana do sądu. Warto zorientować się, na jakich zasadach ma miejsce przedawnienie roszczeń (źródła) i co ono daje w przypadku wierzycieli i dłużników. Wybrane roszczenia ulegają przedawnieniu w różnym okresie, przykładowo roszczenia powiązane z działalnością gospodarczą przedawniają się po trzech latach.
Zasady związane ze stosowaniem ryczałtu
Przepisy ulegają zmianie także w przypadku podatników chcących rozliczać się z ujęciem ryczałtu ewidencjonowanego. W sytuacji, kiedy planuje się rozpocząć tę formę rozliczania, warto sprawdzić, jak prezentują się stawki ryczałtu (prosto z tego źródła). Wszelkie informacje powiązane z użyciem ryczałtu można zyskać w biurach rachunkowych.

Specjalista najlepiej wyjaśni, jak wygląda takie rozliczenie, kto może się na nie decydować, jak też jaki obowiązuje ryczałt za nocleg (odwiedź). Ten ostatni aspekt bywa szczególnie ważny w sytuacji przedsiębiorców, którzy wysyłają swych pracowników w podróże służbowe oraz wypłacają z tego względu diety.