Posiadanie swojego interesu jest dość wymagające, lecz może przynieść duże zyski

Jeżeli zamierzamy założyć własną działalność, to musimy mieć naprawdę wiele wytrwałości oraz odporności na stres. Warto również dużo poczytać, by być przygotowanym na najróżniejsze zdarzenia.

Przede wszystkim trzeba jednakże zdawać sobie sprawę z tego, co się stanie, gdy spółka będzie np. zalegała z opłatami.

Każdy początkujący biznesmen dobrze wie, iż zakładanie firmy bywa niezwykle męczącym procesem. Zwłaszcza jeśli chcemy na ten przykład prowadzić sklep spożywczy. Ilość druków, które będziemy musieli wypełnić i takie fundamentalne rzeczy jak koncesja na alkohol mogą sprawić, iż będziemy naprawdę wykończeni. Jeśli jednak uda się nam to wszystko załatwić i otworzyć własny lokal, to warto pamiętać, że w wypadku, gdy będziemy zalegać z jakimikolwiek opłatami, może być zastosowany tytuł egzekucyjny (zobacz na stronie). Nie należy mylić go z tytułem wykonawczym.
jadalnia

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
W naszym kraju zakładanie firmy (znajdź tutaj) nigdy nie było łatwe. Bardzo dużo osób pragnie mieć swój biznes, lecz nie każdy będzie na tyle odporny, aby sobie dać z tym radę. Jeżeli już uda nam się załatwić podstawowe zezwolenia oraz uzyskać tak ważne rzeczy jak koncesja na alkohol (dodatkowe info), to duża część trudu już za nami. Należy jednak pamiętać, iż jeśli nasz lokal popadnie w długi, to sąd ma prawo zastosować tytuł egzekucyjny, gdzie jasno określone jest, ile jesteśmy dłużni.

Jednakże dopiero tytuł wykonawczy sprawia, iż można zacząć odzyskiwanie długu. Warto zatem mieć to w pamięci, jeżeli spóźniamy się z opłatami. W tym wypadku warto skorzystać z usług negocjatora.