Co robić ażeby poradzić sobie z dziurawymi drogami?

Pojawiają się jak grzyby po deszczu. Wystarczy, iż słupki rtęci „powędrują” do góry, a śnieg stopnieje. Wtedy bez trudu można je dostrzec gołym okiem.
Dziury w jezdni spędzają sen z powiek wielu polskim kierowcom.

Żarówka

Autor: UnknownNet Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Pojawia się pytanie: jak sobie z nimi poradzić i uchronić nasze pojazy przed uszkodzeniami? Dobrym sposobem okazuje się stabilizacja podłoża warto przeczytać tutaj. Proces ten zwykle przebiega z wykorzystaniem cementu. Dodanie rzeczonego spoiwa do gruntu znacznie minimalizuje nasiąkliwość cząsteczek iłowych i plastyczność nawierzchni, zarazem zwiększając jej wytrzymałość oraz odporność na oddziaływanie negatywnych czynników zewnętrznych. Warto nadmienić, że w dzisiejszych czasach rekordy popularności bije również stabilizacja gruntów za pomocą wapna. Dlaczego? Powodów nie brakuje Zabieg ów jest powszechnie stosowany, gdy mamy do czynienia z wilgotną glebą. Wykonuje się go szybko i – co równie ważne – nie wymaga dużych nakładów pieniężnych przeczytaj więcej. Poza tym charakteryzuje go ogromna skuteczność. Pozwala osuszyć podłoże, ulepszyć przypisywane mu własciwości.

Spoiwa wapienne wspaniale sprawdzają się zarówno przy budowie nowych dróg jak i modernizacji istniejących już szlaków transportowych. Korzyści jakie pociągają za sobą przedstawione tu technologie są niewątpliwie nie do przecenienia.