Czym palić ekonomicznie i ekologicznie?

Strzelające szczapy drzewa w kominku wprowadzą nas w przyjemny nastrój. Drewno na opał jest względnie niedrogie, na przykład w zestawieniu z kamiennym węglem. Jeśli jednak dbamy o przyrodę i szkoda nam wycinanych następnych hektarów lasu, należy rozważyć inne materiały opałowe.

Płytki z kamienia

Autor: ROGALA
Źródło: ROGALA
W czym można wybierać? Ekologiczne materiały opałowe nie generują toksycznych substancji, zagrażających otoczeniu. Co więcej są one przetwarzane z drzewnych odpadów, czyli ochraniamy i drzewa. Ich wartość kaloryczna, innymi słowy ilość ciepła generowana przy spalaniu określonej partii surowca, jest zazwyczaj wyższa niż samego drzewa. Nasze wnętrza są ciepłe, koszty ogrzewania nie rujnują portmonetki, natomiast troska o ekologię pozwala nam spokojnie zasnąć.
Jednym z proekologicznych materiałów opałowych jest tzw.

Jeżeli znajdujące się tutaj materiały są dla Ciebie absorbujące, kliknij tu, ponieważ w danym serwisie (http://bramkor.pl/) też znajdziesz coś ciekawego.

ekogroszek, produkowany z wysokokalorycznego węgla o niskiej treści siarki. Występuje on w postaci ziaren o wielkości do 2,5 cm, natomiast kupuje się go w worach. Jego załadunek jak też składowanie jest łatwe i czyste, przykładowo w porównaniu z alternatywnym miałem. Kolejną ekologiczną alternatywą dla drewna albo węgla, jest coraz bardziej popularny pellet. Są to parocentymetrowe granulki o wielkości 7 mm, przetworzone z drewnianych odpadków. Pellet jest dostępny w poręcznych 25 kilogramowych workach. Bezobsługowe nowoczesne piece na pellet nie różnią się w eksploatacji od tych na olej opałowy.

Kotły na pellet w odróżnieniu do kotłów węglowych gwarantują również większą schludność jak też wygodę użytkowania.

Masz ochotę wiedzieć więcej z owego intrygującego tematu? Zatem świetnie trafiłeś. Najnormalniej w świecie kliknij to płyty peronowe i przejdź do kolejnej strony.

Z jednej tony pelletu zostaje ok. 6% popiołu, ze względu na to na to wybieranie popiołu w sezonie ma miejsce jeden raz w miesiącu.