Nakrętki używane w budowlance – ich postacie i odmiany

Słysząc słowo „nakrętka” pierwsze co nam staje przed oczami to nakrętki od różnych butelek. Jednak jak się okazuje, to konkretne określenie używa się nie tylko w takim wypadku.

plac zabaw dla dzieci

Autor: Poul-Werner Dam
Źródło: http://www.flickr.com
Nakrętki stosujemy również w budowlance, albowiem określimy tym słowem wszelakie „nakładane” na śrubki elementy, które to w rzeczywistości mają dokładnie tą samą funkcję co ich odpowiedniki zawarte przy butelkach. Jednakże czy wszystkie nakrętki są dokładnie takie same – czy może istnieją też jakieś ich inne rodzaje?
Wbrew pozorom nakrętki ukazują się w niewiarygodnie sporej liczbie odmian.

Podoba Ci się wpis treść? To przejdź do oferty (https://www.itb.pl/badania-drzwi-okna-bramy-swietliki-pasma-swietlne.html), by zapoznać się z dodatkowymi info na omawiany temat, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

Jeśli dobrze się po przyglądać elementom, na których to się je używa, to dostrzeżemy, że bywają one przeróżnych wymiarów, co z automatu daje nam możliwość sądzić, iż nakrętki także są pod tym konkretnym względem różne, nie napomykając już o tym, że nie jedynie rozmiary wspomnianych rzeczy są przeróżne, ale również kształty. Najbardziej charakterystycznymi nakrętkami są bez żadnych wątpliwości nakrętki mające sześć kątów, które to ukazują się w kilku odmianach. Pośród nich odnajdziemy między innymi: nakrętki zwykłe, długie, przeznaczone do zgrzewania, niskie, czy takie o zmniejszonym wymiarze pod klucz, nie napomykając już o tych powiększonych do połączeń sprężanych i kilku innych, nie mniej istotnych rodzajach.

Poza odmianą sześciokątną, odnajdziemy jeszcze kilka typów nakrętek, w tym również: nakrętki (zobacz więcej) koronowe, mające cztery kąty, tak zwane okrągłe otworowe, czy okrągłe rowkowe, a także nakrętki skrzydełkowe, radełkowe, oraz również nawet takie odmiany jak: nakrętki „ślepe”, tak przezywane nakrętki teowe, oraz nakrętki wieńcowe trójkątne, nie wspominając już o nakrętkach wraz z wkrętem zabezpieczającym.

Categories: Rola budowlańca

Tags: , , , ,