Jaki kolor drzwi wewnętrznych wyselekcjonować – informator

Czy odcień drzwi zestawiać do zabarwienia drewnianych okien czy może podłogi? Jak łączyć odmiany drewna?
Obydwa sposoby doboru drzwi wewnętrznych będą dobre. Kolor drzwi wewnętrznych może być taki sam jak kolor parkietu.

drzwi wewnętrzne

Autor: d.neuman
Źródło: http://www.flickr.com
Będzie to wyjątkowo efektowne przy ciemnych parkietach z egzotycznego drewna. Okna wykonane z drewna są niewątpliwie mocnym elementem wnętrza i selekcjonując materiał na posadzkę czy Drzwi wewnętrzne, trzeba brać pod uwagę ich odcień. Nie znaczy to jednakże, iż drzwi powinny być koniecznie z takiego samego rodzaju drewna. Dobierając kolor drzwi wewnętrznych do okien drewnianych, zwróćmy uwagę, iż okienne ramy przeważnie wydają się ciemniejsze, gdyż widzimy je pod światło . Tymczasem sprzęty bądź drzwi z jednakowego drewna spostrzegamy w bezpośrednim oświetleniu, natomiast posadzkę oświetloną ostrym światłem z okna rehau okna bądź lampy z odbiciami otoczenia. W tak przeróżnych warunkach to samo drewno przedstawia się całkowicie inaczej. Wziąwszy to pod uwagę, można zestawiać rozmaite typy drewna, starannie dobierając barwy. Drewno może być w kolorze naturalnym bądź (pełna treść) podbarwione. Sposób ochrony znacząco wpływa na kolor.
Ograniczając się do odcieni powszechnie przyjętych jako kolory naturalne, można przyjąć, iż dobre są połączenia na zasadzie kontrastu: jasne drewno, takie jak brzoza, jesion albo jasny dąb, można spokojnie zestawić z drewnem ciemnym. Jeżeli natomiast pragniemy wybrać odcienie wewnętrznych drzwi podobne, najbezpieczniej postawić na ten sam gatunek.

Jeżeli płaszczyzna podłogi bądź drzwi ma zróżnicowany kolor, zwykle wśród tychże kolorów znajduje się taki, do jakiego możesz dopasować inny fragment.