Skrzynka gazowa jako bardzo znaczący fragment instalacji gazowej

Nieprawidłowo wykonana instalacja gazowa to niebezpieczeństwo dla wielu osób. Każdy odbiorca gazu winien dbać o to, aby odpowiednio dobrać skrzynkę gazową.

Skrzynka gazowa jest nadzwyczaj ważnym składnikiem każdej instalacji gazowej. Jest w tym miejscu umiejscowiony reduktor ciśnienia, gazomierz, oraz główny zawór. Reduktor powinien być umieszczony w taki sposób, by był stateczny, a główny zawór odpowiednio chroniony. Dostęp do skrzynki musi być nieskomplikowany. Ma to ważność przede wszystkim podczas rozmaITego rodzaju awarii, lub przeróżnego rodzaju klęsk żywiołowych.

skrzynka gazowa

Autor: Demur
Źródło: http://demur.pl
To, z którego tworzywa jest zrobiona skrzynka ma duży wpływ na jej wytrzymałość. Zbudowana z plastiku jest najczęściej stosowana w domach jednorodzinnych.

Jeżeli zainteresował Cię prezentowany artykuł, wejdź też na taki link, ponieważ jest tam podobny świeży tekst – on także jest warty polecenia.

Jest dostępna w trzech rodzajach, poświęcona do montażu na linii płotu, we wnęce, czy też modele wolno stojące.

Skrzynka metalowa sporządzana jest ze stali kwasoodpornej, z reguły ocynkowanej. Można również wybrać skrzynkę z laminatu. Do ich wyrobu wykorzystywana jest mata szklana nasączona specjalną kalafonią poliestrową. Jest wytrzymała na działanie warunków pogodowych, niskich i wysokich temperatur, oraz wilgotności. Dzięki temu skrzynka gazowa z laminatu nadaje się znakomicie do zagospodarowania zewnętrznego. Z wyjątkiem skrzynek standardowych, istnieją jeszcze podwójne.

Wykorzystywane są w wypadku, kiedy gazomierz zamontowany zostaje wspólnie z zaworem głównym i reduktorem ciśnienia, a również w budownictwie wielorodzinnym. Skrzynka gazowa jest niezwykle ważnym składnikiem całej instalacji, toteż należałoby wybierać taką, jaka będzie realizowała wszelkie wymogi.

Categories: Rola budowlańca

Tags: , ,