Wady oraz atuty betonowej posadzki

Jak każda podłoga, tak również betonowa ma swoje zalety oraz wady. Niezaprzeczalną zaletą jest wytrzymałość na uszkodzenia, takie jak: rysy, ścieranie bądź pękanie.
Czyszczenie również nie przysparza kłopotów, ze względu na fakt, że betonowa posadzka jest całkowicie bezspoinowa, zatem nie posiada szczelin dzielących posadzkę na odcinki.

posadzki betonowe warszawa

Autor: Calvado
Źródło: Calvado
studenci

Autor: HRS Poland
Źródło: http://www.flickr.com
Masa betonowa nie zawiera także substancji chemicznych, a proces wylewania jak też polerowania jest nieszkodliwy dla otoczenia. Pamiętajmy, iż betonowa podłoga jest stosunkowo mało kosztowna. Takie właśnie atuty mają posadzki betonowe Warszawa to miasto, w jakim bez problemu znajdziemy firmę trudniącą się kładzeniem tego rodzaju podłóg.
Minusem zaś jest przygotowanie, bowiem wymaga dużo wytrwałości i czasu.

Udało nam się przykuć Twoją myśl tym interesującym wpisem? Rewelacyjnie. W takim razie zachęcamy – naciśnij odnośnik i przenieś się do następnej strony po szczegóły.

Beton jest chłodny, z tej przyczyny dobrze jest zainwestować w grzanie podłogowe. Pamiętajmy o odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji, to za ich kwestią zachowamy podłogę w stanie nienagannym przez lata. Bardzo ważna jest też impregnacja specjalnym preparatem, który nadaje połysk. Posadzek betonowe wbrew pozorom są proste w utrzymaniu schludności. Są odporne na ścieranie czy na wsiąkanie wody. Na dodatek, jeśli zdarzy się, że po jakimś czasie zmienimy zdanie po czym zadecydujemy ułożyć parkiet – Pryczynicz – parkiety dębowe -, bez problemu można to wykonać. Betonowa posadzka ma coraz więcej sympatyków. Dzieje się tak stąd, iż z upływem lat nastał całkowicie inny styl w aranżacji naszych wnętrz. Dziś nie stawiamy na dostatnie dekorowanie, a wręcz na odwrót – na minimalistyczne formy, częstokroć wykończone szkłem oraz betonem.

Głównym ich atutem jest uniwersalność, bo betonowa posadzka sprawdzi się tak w małych, jak i dużych apartamentach, bez względu na rodzaj Wnętrza, czy to kuchnia, czy też umywalnia, a nawet pokój dzienny.