Betonowa posadzka – plusy oraz minusy

Betonowa podłoga zdobywa coraz to większą wziętość. Jeszcze nie dawno kojarzona tylko ze starym, opuszczonym pomieszczeniem, w chwili obecnej uznawana jest za nurt w aranżacji wnętrz.

pomiary

Autor: Jaga
Źródło: Jaga
Wybierana ochoczo z tego względu, że spaja jak też wizualnie powiększa przestrzeń. Radzimy, jakie zalety oraz wady posiada betonowa posadzka oraz na co należy kierować uwagę podczas wyboru. Posadzka wykonana z betonu sprawdzi się nie jedynie we pomieszczeniach współczesnych, ale również w apartamentach umeblowanych w stylu glamour czy też ostatnio popularnych tzw.

Jeżeli zaciekawił Cię omawiany artykuł, bez wahania przeczytaj dodatkowo inne warte przejrzenia wpisy – na pewno również Cię zafrapują!

loftach. Jest także ciekawym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o aranżację publicznych miejsc. Bez wątpienia jej największy atut to wizualne powiększenie małych pomieszczeń, a dodatkowo posadzka betonowa polerowana tworzy neutralne tło dla sprzętów bądź dodatków umieszczonych w danym wnętrzu.

Wybierając podłogę z betonu, powinniśmy zastanowić się nad konkretnym wariantem. Do wyboru mamy podłogę z betonu polerowanego lub zacieranego. Wersja zacierana jest wyrównana tak zwanymi zacieraczkami, ręcznymi lub mechanicznymi. To za ich sprawą pozyskujemy matową powierzchnię. W tym przypadku beton zacieramy zaraz po wylaniu. Przed tą czynnością możesz go troszkę ubogacić, dodając barwiące utwardzacze, między innymi w odcieniu tytanowym bądź platynowym.

Jeżeli odnalezienie uzupełniających informacji na prezentowany temat jest dla Ciebie bardzo ważne, to aby je uzyskać prześledź witrynę, na jakiej je niewątpliwie zobaczysz.

Po uskutecznionym zatarciu posadzka będzie satynowo-matowa.

Z kolei betonowa posadzka w wydaniu błyszczącym to podłoga polerowana. Często wybierana z tego względu, że przedstawia się bardzo elegancko. Tutaj już dużą rolę odgrywa polerowanie, jakie polega na polerowaniu szlifierką ze średnicami diamentowymi.