Betonowa posadzka – plusy oraz minusy

Betonowa podłoga zdobywa coraz to większą wziętość. Jeszcze nie dawno kojarzona tylko ze starym, opuszczonym pomieszczeniem, w chwili obecnej uznawana jest za nurt w aranżacji wnętrz.

pomiary

Autor: Jaga
Źródło: Jaga
Wybierana ochoczo z tego względu, że spaja jak też wizualnie powiększa przestrzeń. Radzimy, jakie zalety oraz wady posiada betonowa posadzka oraz na co należy kierować uwagę podczas wyboru. Posadzka wykonana z betonu sprawdzi się nie jedynie we pomieszczeniach współczesnych, ale również w apartamentach umeblowanych w stylu glamour czy też ostatnio popularnych tzw.

Jeżeli zaciekawił Cię omawiany artykuł, bez wahania przeczytaj dodatkowo inne warte przejrzenia wpisy – na pewno również Cię zafrapują!

loftach. Jest także ciekawym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o aranżację publicznych miejsc. Bez wątpienia jej największy atut to wizualne powiększenie małych pomieszczeń, a dodatkowo posadzka betonowa polerowana tworzy neutralne tło dla sprzętów bądź dodatków umieszczonych w danym wnętrzu.

Wybierając podłogę z betonu, powinniśmy zastanowić się nad konkretnym wariantem. Do wyboru mamy podłogę z betonu polerowanego lub zacieranego. Wersja zacierana jest wyrównana tak zwanymi zacieraczkami, ręcznymi lub mechanicznymi. To za ich sprawą pozyskujemy matową powierzchnię. W tym przypadku beton zacieramy zaraz po wylaniu. Przed tą czynnością możesz go troszkę ubogacić, dodając barwiące utwardzacze, między innymi w odcieniu tytanowym bądź platynowym.

Nie czekaj! Jeśli intryguje Cię nasz tekst, to kolejny interesujący wpis (https://blyss.pl/produkty/przyczepy/furgony) znajduje się w podanym linku. Przekaż nam własny opis – będzie nam niebywale miło.

Po uskutecznionym zatarciu posadzka będzie satynowo-matowa.

Z kolei betonowa posadzka w wydaniu błyszczącym to podłoga polerowana. Często wybierana z tego względu, że przedstawia się bardzo elegancko. Tutaj już dużą rolę odgrywa polerowanie, jakie polega na polerowaniu szlifierką ze średnicami diamentowymi.