Plexa szeroko stosowana w rozmaitych sektorach

Płyta z plexi to przeźroczyste tworzywo sztuczne, którego głównym składnikiem jest polimer. Jest sztywnym, naturalnie przejrzystym tworzywem termoplastycznym.

plexa mleczna

Autor: A Repository (best viewed in Sets)
Źródło: http://www.flickr.com
Cięcie termiczne i spawanie

Autor: Aiko, Thomas & Juliette+Isaac
Źródło: http://www.flickr.com
Plexa bezbarwna, plexa mleczna, biała, barwna i przezroczysta, z lśniącą nawierzchnią, czy też matową, kreuje dużo możliwości zastosowań odpowiadającym różnorodnym zapotrzebowaniom architektów. Właściwością owego gatunku płyty jest niezwykle duża przezroczystość w odcinku światła widzialnego, prosta obróbka ze względu na jej przymioty termoplastyczne, także sposobność kolorowania na ogromną ilość barw.

Jeżeli ten temat Cię , to na pewno zainteresuje Cię także nowa treść (http://www.heliodon.pl/) na omawiane zagadnienie, ponieważ również posiada ciekawe informacje.

Plexa jest szeroko stosowana w przeróżnych branżach. Jest wytrzymała na zmienne warunki atmosferyczne i promieniowanie UV, dobrze przepuszcza światło. Dużą wartością jest możność poddania recyklingowi. Tego rodzaju surowiec jest stosowany jako okna w jednostkach podwodnych, samolotach, również jako świetliki, zadaszenia, bądź fasady. Surowiec dobrze sprawdza się na ekrany akustyczne, termiczne, ekrany dla projektorów cyfrowych, czy panele reklamowe. plexa mleczna – wpis na:: poznaj naszą firmę – jest stosowana jako biżuteria artystyczna. Płyty plexi jest możliwość bez trudu ciąć, frezować, borować, kleić, zgrzewać i spawać. Jest możliwość je także udekorować malując pod ciśnieniem, nanosić farbki na gorąco, a również oklejać niektórymi typami folii samoprzylepnych. Interesującym podejściem przeznaczenia plexi jest zatapianie nią przeróżnych przedmiotów.

Płyty z plexi niezwykle często stosowane są jako zastępnik szkła, albowiem są lżejszym i mniej łamliwym materiałem. Jego zaletą jest również to, że nie wypacza obrazu.