Jakie przedsięwzięcia są charakterystyczne dla inwestora czynnego?

W naszej świadomości określenie takiej profesji kojarzy się z wielkimi pieniędzmi oraz z olbrzymim ryzykiem, które jest wymagane, aby wytworzyć zysk z zainwestowanych wcześniej pieniędzy.

Tak dokładnie to funkcjonuje. Lokata to cały proces, który wcale nie musi przynieść żadnych zysków, ale z drugiej strony nikt nie ryzykowałby ubytku żadnej kwoty, nie sprawdzając wcześniej zdolności uzyskania jakichś pieniędzy.
Poza tym każdy inwestor dysponuje pewnymi danymi, na podstawie których podejmuje daną decyzję. Podąża poza tym do redukcji ryzyka przy pomocy wszelkich udostępnionych środków. Wszystko zależy od konkretnej sytuacji. Jest albowiem inwestor (znajdź więcej) budowlany, który wznosi dom lub np. lokale biurowe czy też hale produkcyjne, żeby następnie je sprzedawać albo wynająć. Istnieje również inwestor giełdowy, jaki posiada wiele narzędzi, na bazie jakich jest w stanie zobaczyć, w jaki sposób prezentowała się np. historia interesującego go zakładu.
klej

Autor: Simon Samtleben
Źródło: http://www.flickr.com
Podane przykłady mogłyby dobrze ilustrować rodzaje tego typu profesji. Istnieje bowiem inwestor bierny oraz czynny.

Jeśli spodobały Ci się treści tego opisu, to do sprawdzenia jest też nowa strona, gdzie wyszukasz wiele informacji na ten temat.

Ten pierwszy traktuje osiągnięte lub wytworzone przez siebie walory jako stałą inwestycję, która zapewnia mu korzyści pieniężne. Ten ostatni z kolei wielokrotnie sprzedaje i kupuje różnorakie przedsiębiorstwa. Starannie przy tym obserwuje tendencje, jakie występują na giełdzie. Poza tym jest jeszcze przedsiębiorca agresywny lub strategiczny.

Można by także wprowadzić rozdzielenie ze względu na osiągnięty przez niego fundusz. Innymi słowy może być on prywatny bądź instytucjonalny (przykładowo dom maklerski).